-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן לנשיא: כנס את גנץ ונתניהו כבר השבוע

יו"ר ישראל ביתנו: אין זמן, גם אם יקימו ממשלה בלעדינו - זה עדיף
מערכת כאן חדשות
17 בספטמבר 2019
23:53

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיע הערב (שלישי) למטה מפלגתו אחרי פרסום תוצאות המדגמים, החוזים לו 10-8 מנדטים. ליברמן הבהיר פעם נוספת כי יפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית, וקרא לנשיא ראובן ריבלין לזמן את יו"ר כחול לבן בני גנץ ואת ראש הממשלה בנימין נתניהו לשיחה בלתי פורמלית כבר ביום שישי: "אין לנו זמן, צריך לעשות הכול במקביל".

שידור חי בכאן 11

"כל מה שאמרנו לפני הבחירות אנחנו אומרים גם אחרי הבחירות", הדגיש ליברמן. "לנו יש אך ורק אופציה אחת. ממשלה לאומית ליברלית רחבה, המורכבת מישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן".

"אמרנו תמיד שממשלת אחדות אפשרית רק במצבי חירום", הסביר ליברמן. "אני אומר לכל אזרח שצופה בנו כרגע - המצב, גם ביטחונית וגם כלכלית, הוא מצב חירום הרבה יותר ממה שאפשר לחשוב. לכן המדינה חייבת ממשלה רחבה. לא ממשלה שנלחמת על ההישרדות משבוע לשבוע, מהצבעת אי אמון אחת לשניה. לא יעזרו הצעות או פיתויים - לא רוטציה או תיקים, כל מה שאמרנו אנחנו ממשיכים".

"אני אומר כבר הערב לנשיא המדינה, לא לחכות לפרסום תוצאות רשמיות אלא מותר גם באופן בלתי רשמי, להזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו, גם את יו"ר כחול לבן בני גנץ לשיחה לא פורמלית", אמר ליברמן. "אין לנו זמן, וצריך לעשות הכל במקביל. אנחנו יכולים וברור שבכל מקרה יהיו מגעים לא פורמלים. יהיו שליחים מטעם עצמם והצדדים".

"כדי לדלג על כל השלבים, אני חושב שמותר לנשיא להזמין את שני ראשי המפלגות הגדולות לארוחת צהריים", הוסיף ליברמן. "הם ימצאו על מה לדבר. גם אם יקימו ממשלת אחדות בלעדינו, זה עדיף מלהתחיל לדשדש פה במשאים ומתנים בלתי פוסקים. אנחנו נשמח להיות חלק מממשלה כזאת. אבל זה עדיף מאפשרויות של ממשלות צרות".