סאיב עריקאת
צילום: אי.פי

סגנו של אבו מאזן: "נתניהו ספג תבוסה"

בכירים ברשות הפלסטינית הגיבו לתוצאות מדגמי הבחירות בישראל. בכיר הרשות, סאיב עריקאת: "כל ממשלה שתקום בישראל צריכה להבין שלא יהיה שלום וביטחון ללא סיום הכיבוש הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67'"
שמעון מיג'אן וגל ברגר
18 בספטמבר 2019
09:21

הפלסטינים מגיבים על תוצאות הבחירות בישראל: בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, אמר הלילה (רביעי) כי "כל ממשלה שתקום בישראל צריכה להבין שלא יהיה שלום וביטחון ללא סיום הכיבוש הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67'".

ביומון הרשמי של הרשות הפלסטינית נכתב הבוקר בכותרת הראשית "בחירות ללא הכרעה" וגם בעיתון אל-איאם דיווחו כי אין תוצאות חותכות בבחירות בישראל והדגישו כי הרשימה המשותפת היא לשון המאזניים, יחד עם ישראל ביתנו.

בתוך כך, סגנו של אבו מאזן בפתח, מחמוד אל-עאלול, אמר כי "נתניהו ספג תבוסה" זאת למרות שתקף, לדבריו, את ערביי ישראל. כמו כן, הוא הוסיף כי ההישג של הרשימה המשותפת משקף את האחדות הערבית.

השר הפלסטיני האחראי על הקשר עם ישראל, חוסיין א-שייח: "אחרי פרסום התוצאות הראשוניות של הבחירות - אנו מדגישים כי זה עניין ישראלי פנימי, אנחנו מחפשים שותף אמיתי לשלום שיסיים את הכיבוש ויאמין בפתרון שתי המדינות". הוא כתב את הדברים בחשבון הטוויטר שלו.

ברשות הפלסטינית אומרים כי לא ימליצו לרשימה המשותפת אם להצטרף לממשלה בישראל או להישאר מחוצה לה. "אנו לא מתערבים בזה בשום אופן. זה עניין פנימי ישראלי של המפלגות עצמן". אמר בכיר הרשות חוסיין א-שייח' לכאן חדשות, והוסיף: "אנו לא ממליצים דבר לרשימה המשותפת. הם מנהיגים בתוך ישראל. יש להם את החשבונות שלהם ובשום פנים ואופן לא נגיד להם ללכת לפה או לשם. הם יודעים טוב מאוד מה האינטרסים שלהם ושל הציבור הערבי בישראל ואנו לנו נותנים לעצמנו את הזכות הזו להתערב בענייניהם".

חבר ההנהגה הפלסטינית ג'בריל רג'וב אמר לכאן חדשות בתשובה לשאלה האם בני גנץ הוא פרטנר 

לשלום כי "הפלסטינים שופטים את הצד האחר לפי גישתו לאחר הבחירות ולא על בסיס עמדותיו שנאמרו קודם לכן. אנחנו מקווים כי מי שירכיב את הממשלה יסיק את המסקנות הנכונות – שהמשך הסכסוך לא מביא דבר".

רג'וב המשיך ודחה את הטענות כי הרשות הפלסטינית התערבה בבחירות בישראל ואמר כי "הפלסטינים פגשו אלפי ישראלים ממחנה השלום ועודדו אותם להצביע ולהשפיע, אך לא נהיה צד שלישי בעניין פנימי שלכם", כלשונו. רג'וב הוסיף: "כולם נלחמו יחד כדי להתמודד עם האתגר של המלך והמלכה – ביבי ושרה – שהיוו סכנה קיומית עליכם ועל כל האזור".