בנימין נתניהו בנאום בעצרת האו"ם ב-2018
צילום: אי-פי

בשל הנסיבות הפוליטיות: נתניהו לא יטוס לעצרת האו"ם

לשכת רה"מ הודיעה כי לראשונה מאז 2010, נתניהו לא ינאם בעצרת האו"ם בניו יורק, שם גם היה צפוי להיפגש עם הנשיא טראמפ. במקומו יטוס שר החוץ ישראל כ"ץ
עמיחי שטיין וגילי כהן
18 בספטמבר 2019
18:16

לשכת ראש הממשלה הודיעה הערב (רביעי) כי בשל הנסיבות הפוליטיות, בנימין נתניהו לא יטוס לעצרת הכללית של האו"ם שתתקיים בשבוע הבא בניו יורק, שם הוא היה צפוי לנאום וגם להיפגש עם הנשיא האמריקני דולנד טראמפ. זאת, לראשונה מאז 2010. שר החוץ ישראל כ"ץ יטוס וינאם במקומו.

דקות קודם להודעה, נועד נתניהו עם ראשי מפלגות הימין - ימינה, ש"ס ויהדות התורה - איתם סיכם על בלוק ימין אחד בהובלתו שיפעל להרכבת הממשלה הבאה. בנוסף, הוחלט להקים צוות משא ומתן משותף לכל סיעות בלוק הימין.

מי שכן מתכננים להגיע לעצרת האו"ם הם האיראנים. אלא שסוכנויות הידיעות האיראניות דיווחו היום כי טרם הונפקו אשרות הכניסה לארצות הברית לחברי המשלחת האיראנית. האיראנים מזהירים שהביקור של חבריה, שבראשם עומד הנשיא חסן רוחאני ושר החוץ מוחמד זריף, עלול להתבטל במידה שהוויזות לא יונפקו בשעות הקרובות. דובר משלחת החוץ האיראנית, עבאס מוסאווי, אמר שלשום כי לא תיערך פגישה בין הנשיא חסן רוחאני ומקבילו האמריקני טראמפ בשולי העצרת הכללית של האו"ם בהמשך החודש. היום הודיע טראמפ כי הורה לשר האוצר סטיבן מנוצ'ין להגביר מאוד את הסנקציות המוטלות על איראן.