הדר גולדין ואורון שאול
צילום: פלאש 90

גנץ ופרץ התחייבו: נפעל להשיב את החטופים בעזה

ראש המפלגות חתמו על התחייבות שכל ממשלה שישתתפו בה, תציג תחילה תוכנית מחייבת להשבת החיילים החטופים הדר גולדין ואורון שאול. מי שסירבו לחתום על המסמך הם ליברמן, שקד והורוביץ. חבריו של גולדין טענו כי נתניהו סירב להיפגש עמם בנושא
אסף פוזיילוב
19 בספטמבר 2019
08:21

יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר העבודה עמיר פרץ התחייבו שכל ממשלה שישתתפו בה, תציג תחילה תוכנית להשבת החיילים החטופים הדר גולדין ואורון שאול, כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בהתחייבות, שניסחו חבריו של גולדין, נכתב כי לא יבוצע שום הסכם מדיני או כלכלי עם רצועת עזה ללא השבת החיילים החטופים תחילה. 

חבריו של החייל החטוף הדר גולדין

מי שלא הסכימו לחתום על ההתחייבות הם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו"ר ימינה איילת שקד ויו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ. חבריו של גולדין סיפרו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב להיפגש עימם בנושא. בשבועות האחרונים ניסו הצעירים ליצור קשר עם ראשי המפלגות, בהתחייבות שניסחו נכתב:"זוהי דרישה מוסרית, ערכית ויהודית, חמש שנים הן זמן ארוך מדי".

גל שוורץ, שהדר החליף אותו בלחימה בצוק איתן לפני חטיפתו, אמר: "אנחנו עושים מילואים כדי להגן על המדינה, מחר יכולים לחטוף אותי. בסך הכל ביקשנו התחייבות שהיא מאוד בסיסית, תואמת להחלטת האו"ם. זאת התתייבות של צה"ל ללוחמים ולמשפחות שלהם". 

מימינה נמסר: "מכיוון שמדובר בסוגיה מדינית מורכבת, לא יהיה זה אחראי מצידנו לפזר הבטחות סרק בנושא הקדוש, ולא נסכים שיצטייר כאילו אנו מנצלים זאת לתעמולת בחירות". מישראל ביתנו נמסר: "במהלך הפגישה הבהיר ליברמן שאסור שנושא יהפוך לחלק מקמפיין בחירות ולמחלוקת פוליטית. זה נושא שחייב להיות בקונצנזוס מוחלט, ויש לדון עליו מיד לאחר הבחירות". מהמחנה הדמוקרטי נמסר: הלשכה של ניצן התנצלה על העומס וביקשה לקבוע אחרי הבחירות.