השופט חנן מלצר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מלצר לכאן רשת ב: פגעו בי ההאשמות שניסו לגנוב את הבחירות

יו"ר ועדת הבחירות דחה את הטענות וקרא להן פייק ניוז. לדבריו, הוא התכונן גם לתרחיש של מלחמה בזמן הבחירות – והכריז שאם יהיו בחירות נוספות לא יכהן בתפקיד
תמר אלמוג ומרדכי גילת
19 בספטמבר 2019
13:00

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, התייחס הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב להאשמות  מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו על זיופים בבחירות הקודמות ואמר שמדובר בפייק ניוז. בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת אמר מלצר: "היה לי קשה כשראיתי את הניסיונות לערער את הלגיטימציה של המערכת והתוצאות". בהתייחסו לניסיון לערער על אותה לגיטימציה של הבחירות אמר שהיו הרבה גורמים שעסקו בכך כולל ראש הממשלה. הוא הכריז כי אם יהיו בחירות נוספות הוא לא ימשיך בתפקיד.

האזינו לריאיון עם חנן מלצר

"אני מעדיף לקבל מחמאות. אבל כשיש ביקורת אני מעדיף שהיא תהיה עניינית ונכונה. לפעמים במערכת כזאת היא לא עניינית ולא נכונה", הסביר מלצר. "למשל פייק ניוז שגנבו את הבחירות הקודמות. לא היה ולא נברא. ניסו על ידי ניפוח של אירועים שוליים שבשוליים, לערער את הלגיטימציה של הבחירות והניהול שלהן".

מלצר הוסיף כי התכונן גם לאפשרות של מלחמה ואמר: "ביקשתי להיערך לכל מיני תרחישים. בגלל אירועים שהיו התכוננו גם לאפשרות של מלחמה. לי יש סמכות ברגע שיש אירוע לחימה לסגור קלפי ולדחות את הבחירות באותו מקום ל-24 שעות. אם יש אירוע גדול יותר, צריך להעביר חוק לדחיית הבחירות".

על ההחלטה לא לפגוש את נתניהו אחרי שביקש לעשות זאת הסביר מלצר: "אני מכבד אותו, הוא ביקש את זה כראש רשימת הליכוד. אני הסברתי במקרה הזה שמאחר שהוא פונה כראש רשימת הליכוד אין לי אפשרות להיענות לזה. ראשי רשימות אחרים גם רצו להיפגש ולא היה זמן לזה. אמרתי שכל מי שיש לו הצעות לשיפורים שיעלה על הכתב – אף אחד לא פנה".