טילרסון וטראמפ
צילום: אי-פי

שר החוץ האמריקני לשעבר: נתניהו "שיחק" בטראמפ בנושא איראן

רקס טילרסון טען כי רה"מ מסר במתכוון מידע חסר על הגרעין האיראני, כדי לשכנע שהם "הטובים"; בחשבון הטוויטר של רה"מ הגיבו: ישראל היא אכן האיש הטוב
מתי ברנהרט
19 בספטמבר 2019
23:21

שר החוץ האמריקני לשעבר רקס טילרסון אמר במהלך ריאיון שקיים באוניברסיטת הרווארד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו היתל בנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בכל הקשור לאיראן ולסוגיית הגרעין. לדברי טילרסון, הוא אמר לטראמפ שלדעתו נתניהו "שיחק" בו. כך פורסם היום (חמישי) באתר "jewishinsider".

טילרסון הגדיר את נתניהו פוליטיקאי "מוכשר מאוד" אשר העביר לנשיא ארצות הברית מידע לוקה בחסר בנוגע לגרעין האיראני באופן מכוון, והאשים: "הם עשו זאת בכמה הזדמנויות, במטרה לשכנע את הנשיא שהם 'האיש הטוב' ושהאיראנים 'האיש הרע'".

ממשלת ישראל הגיבה לאמירות של טילרסון, ובחשבון הטוויטר הרשמי של ראש הממשלה צויץ בתגובה: "ישראל היא כן האיש הטוב".

 


טילרסון ידוע כמי שהתנגד להחלטות הנשיא טראמפ בנוגע להעברת שגרירות ארצות הברית בישראל לירושלים, ולנסיגה מהסכם הגרעין. הוא הוסיף שמפריע לו כי "בן ברית כל כך קרוב אלינו וחשוב ינהג בנו בצורה הזו".

טראמפ פיטר את טילרסון בחודש מארס 2018 בטוויטר שלו. באותה הודעה כתב שמחליפו יהיה ראש ה-CIA מייק פומפאו. באיראן הגיבו אז על הפיטורים ואמרו שמדובר בעדות לכך שארה"ב נחושה לפרוש מהסכם הגרעין.