אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

הערכה: ישראל ביתנו לא תמליץ על איש בפני הנשיא

לקראת ההתייעצויות אצל ריבלין: הרשימה המשותפת בישיבה מכרעת • ניר ברקת: מאוחדים סביב נתניהו
יואב קרקובסקי
22 בספטמבר 2019
13:37

לקראת סבב ההתייעצויות אצל נשיא המדינה ראובן ריבלין הערב (ראשון), ההערכה במערכת הפוליטית היא כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לא ימליץ על איש מהמועמדים לראשות הממשלה. במקביל, הרשימה המשותפת מקיימת פגישה שבה יוכרע אם ימליצו על בני גנץ. 

גורמים בישראל ביתנו אומרים כי אם בנימין נתניהו רוצה להמשיך להיות ראש הממשלה עליו לפרק את הברית עם החרדים.

חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד אמר בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב כי אין בכוונת המפלגה להחליף את היו"ר: "זה לא דמוקרטי, כולנו - כל הימין ולא רק בליכוד - מגבים את ראש הממשלה". עוד הוסיף ברקת כי הופתע מכך שגנץ לא נענה לקריאות נתניהו להקים ממשלת אחדות לאומית.

על האפשרות שהרשימה המשותפת תחרוג ממנהגה ותמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה אמר חבר הכנסת אוסאמה סעדי (תע"ל) בריאיון לכאן רשת ב: "יכול להיות שזו אחת ההחלטות החשובות שתקבל הסיעה ולכן אנחנו דנים בכובד ראש".

"קיבלנו את אמון הציבור הערבי שנתן לנו כמעט חצי מיליון קולות כדי להשפיע, ואנחנו מחפשים איך להשפיע", אמר סעדי. "המטרה הראשונה שהייתה במערכת הבחירות היא להפיל את נתניהו ושלא תהיה אפשרות שהוא יקים ממשלה ימנית צרה של 61.כמובן שיש לנו דרישות". עוד הבהיר סעדי: "אנחנו לא יכולים להיות חלק מהממשלה ולא רוצים להיות שרים, כי הממשלה שכנראה תקום תהיה בסופו של יום ממשלת אחדות בין הליכוד לבין כחול לבן, אנחנו לא נוכל להיות שותפים לקווי היסוד".