יו"ר בל"ד מטאנס שחאדה
צילום: גילי יערי, פלאש 90

BDS? "אפשר להשתמש בכל דבר שיוביל לסיום הכיבוש"

יו"ר בל"ד מטאנס שחאדה לא מתנגד לפעילותה של תנועת החרם על ישראל. בריאיון לכאן רשת ב הוסיף: "זה לא משהו אלים שמסכן אנשים, זו עמדה פוליטית". על ההחלטה לא להמליץ על גנץ: אמרנו כל הזמן שלא נתמוך בזה, אי אפשר לכפות על בל"ד מצב כזה"
קלמן ליברמן
23 בספטמבר 2019
09:13

יו"ר בל"ד, מטאנס שחאדה, אמר הבוקר (שני) כי בעיניו תנועת החרם על ישראל, ה-BDS, לגיטימית: "ניתן להשתמש בכל דבר שיוביל לסיום הכיבוש". בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב הוסיף שחאדה כי "זה לא משהו אלים שמסכן אנשים, זו עמדה פוליטית. ישראל רוצה להמשיך בכיבוש ובגזענות ושאף אחד לא יעז להתנגד למדיניות הזו". 


יו"ר בל"ד התייחס להודעת הרשימה המשותפת הבוקר, שעדכנה את המלצתה לנשיא המדינה והבהירה כי בל"ד לא שותפה להמלצה על יו"ר כחול לבן בני גנץ. לטענתו, המהלך היה ידוע מראש: "עוד לפני הבחירות אמרנו שלא נמליץ על גנץ. אנחנו לא מפלגת אחת, יש כאן ארבע מפלגות". 


לאחר עדכון ההמלצה של הרשימה המשותפת, עשרה ח"כים מהרשימה ימליצו על יו"ר כחול לבן במקום 13. במצב כזה לראש הממשלה בנימין נתניהו יש יותר ממליצים - 55 מול 54 לגנץ. שחאדה הוסיף כי בעמדות עקרוניות ואידיאולוגיות פוליטיות לא ניתן לכפות על בל"ד את עמדת הרשימה: "זה משהו יסודי עקרוני שאנחנו לא יכולים לחיות איתו".