גנץ וליברמן, היום
צילום: אלעד מלכה

לפני הפגישה עם נתניהו וריבלין: גנץ נועד עם ליברמן

שני ראשי המפלגות נפגשו וקבעו להיפגש בהמשך במידת הצורך. זאת לקראת הפגישה בין גנץ לראש הממשלה בבית הנשיא שתתקיים הערב. ריבלין לפני הפגישה: "להביא להקמת ממשלה שתוביל לאיחוי קרעים"
מיכאל שמש
23 בספטמבר 2019
16:19
עודכן ב 16:46

יושב ראש מפלגת כחול לבן בני גנץ נפגש היום (שני) עם יושב ראש מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, לאחר שהאחרון סירב להמליץ על גנץ להרכבת הממשלה. הפגישה התקיימה כמה שעות לפני פגישתם של גנץ וראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הנשיא ב-19:30.

השניים צייצו כל אחד בחשבון הטוויטר שלו: "זה עתה סיימתי פגישה עם יו״ר כחול לבן ח״כ בני גנץ, החלפנו דעות ורשמים. במידת הצורך נדבר שוב בהמשך".


מוקדם יותר זימן הנשיא ראובן ריבלין את נתניהו וגנץ לפגישה בלשכתו. זאת לאחר סבב ההתייעצויות עם הסיעות שנבחרו לכנסת ה-22, שהעניקו לנתניהו רוב של 55 ממליצים מול 54 של גנץ. שני ראשי הסיעות הגדולות אישרו את הגעתם לפגישה.

"עלינו להביא לידי מצב שתוקם ממשלה שתביא ליציבות, להידברות ולאיחוי הקרעים במדינה שלנו", אמר ריבלין עם סיומו של סבב ההתייעצויות, ולפני הפגישה המשולשת.


ראש הממשלה התייחס למצב הפוליטי בפתח ישיבת סיעת הליכוד ואמר: "הדרך היחידה היא לשבת ולדבר כדי להגיע לאחדות ולפשרות בין המחנה הלאומי לבין מחנה השמאל". לדבריו, "אחדות היא צו השעה הברור שמתבקש מתוצאות הבחירות שעברנו".