סניף של חברת סלקום בירושלים, הבוקר
צילום: אילן הירשפלד

מנכ"ל סלקום לקראת פיטורי מאות העובדים: "לא אוהב לפטר, אבל הרגע הגיע"

ניר שטרן שלח סרטון לכל עובדי החברה והסביר הפיטורים בתוכנית ההבראה. לדבריו: "חברה בריאה לא יכולה להמשיך ולהפסיד לאורך זמן"
ליאל קייזר
24 בספטמבר 2019
09:39
עודכן ב 11:31

מנכ"ל סלקום ניר שטרן פנה הבוקר (שלישי) לעובדי החברה בסרטון שהפיץ והסביר על תוכנית ההבראה שצפויה לכלול פיטורי מאות עובדים. לדבריו, "זוהי שעה קשה עבורי ועבור הנהלת החברה. זוהי תוכנית קשה וכואבת שמטרתה להשיב את סלקום לחוף מבטחים. לצערי הרב חלק מהתוכנית יכלול פיטורי עובדים. אף אחד לא אוהב לפטר עובדים ואני בוודאי שאיני אוהב זאת". בתגובה, עובדי החברה הפסיקו את עבודתם והם מקיימים אסיפת הסברה.

"אני פונה אליכם אישית כדי לעדכן אתכם בתוכנית הבראה. זוהי תוכנית קשה וכואבת שמטרתה להשיב את סלקום לחוף מבטחים", הסביר שטרן. "הצלחנו לשמור על מובילות והצלחות בתחומים רבים, לצד הרגולציה הגדולה והתחרות סלקום סוחבת על גבה חוב גדול מאוד. כל אלה הובילו אותנו להפסד ב-2018 שהעמיק במחצית הראשונה של 2019. חברה בריאה לא יכולה להמשיך ולהפסיד לאורך זמן".

יו"ר ועד העובדים, מיה יניב, אמרה הבוקר באסיפת הסברה לעובדים: "ניר שטרן יודע שאנחנו שוקעים לא בגלל העובדים, אלא בגלל צורת הניהול ההזויה שלו. שהוא משקיע זמן בלהילחם בנו במקום במשרד התקשורת. רק תוכנית אגרה של 100 מיליון שקל מצילה את כל הבעיות שהוא ציין אתמול".


אתמול הודיעה החברה לבורסה שהדירקטוריון אישר תוכנית הבראה מקיפה לחברה, שתחזק אותה בהתמודדות עם המשך התחרות העזה ורמות המחירים בשוק התקשורת. גורמים בחברה אמרו לכאן חדשות כי התוכנית תכלול פיטורי מאות עובדים, אך עוד לא נקבע ההיקף המדויק של הפיטורים.

בהודעת החברה לבורסה נאמר כי במסגרת התוכנית מתכוונת סלקום להיכנס עם העובדים למשא ומתן על שינוי ההסכם הקיבוצי לאחר החגים, לקצץ בהוצאות החברה בין 450 ל-500 מיליוני שקלים בשנה ולהקטין את חובה של החברה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, הורה ליו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב, ועד עובדי סלקום ולעובדי החברה להתחיל בצעדים ארגוניים כבר בשעות הקרובות: "התנהגותו הברוטלית חסרת הרגש של מנכ"ל סלקום ניר שטרן כלפי עובדי החברה - שהם ההון האנושי החשוב ביותר שלה - ופעולותיו החד צדדיות, ייענו על ידי ההסתדרות וארגון עובדי סלקום ביד קשה", אמר בר דוד. לדבריו שטרן מפר ביד גסה הסכם שנחתם אל מול העובדים וההסתדרות, שבו כבר סוכמו דרכי ההתנהלות. 

תגיות:
סלקום