אתר חברת מיכל נגרין
צילום מסך

רשת מיכל נגרין נסגרת: "הגענו לשקל האחרון"

בהודעה ל-120 עובדי רשת האופנה והתכשיטים שיפוטרו נכתב: "אנחנו נאלצים לסגור את מפעל חיינו. הבור הכספי עוד עמוק בהרבה ממה שחשבנו"
שירה הדס נקר
24 בספטמבר 2019
12:51

ערב ראש השנה החדשה, רשת האופנה והתכשיטים מיכל נגרין הודיעה היום (שלישי) על סגירתה אחרי 30 שנות פעילות. 120 עובדי הרשת יפוטרו. "בצער רב ובכאב גדול אנחנו נאלצים לומר לכם שהדרך שלנו הסתיימה, ואנחנו נאלצים לסגור את מפעל חיינו שהשקענו בו את הלב הנשמה וכל כספנו", נכתב בהודעה שנשלחה לעובדים.

החברה, שלה מפעל בבת ים, תיאלץ לסגור את עשרות סניפיה בארץ וברחבי העולם. "כולכם, אני מניחה, הבנתם שקורה משהו. נאלצנו להצטמצם לבניין אחד, פיטרנו עובדים, חשבנו שנוכל לעשות שינויים בעסק ולהוביל אותו למקום טוב יותר", כתבה נגרין. "לקחנו יועצים חיצוניים שנכנסו לעובי הקורה, התחלנו תהליך שנראה מבטיח ונכון, אך לצערנו בשבוע האחרון הבנו שהבור הכספי עוד עמוק בהרבה ממה שחשבנו, ואין לנו את הכסף והיכולת להמשיך להפעיל את כל המערך הזה. הגענו לשקל האחרון, ואנחנו מבינים שאין לנו ברירה, ואין מוצא אלא בסיום דרכה של החברה".

המעצבת העידה על השנים האחרונות שהיו קשות ו"נוהלו בסגנון שהוביל אותנו לרגע הקשה הזה". היא הצרה על פיטורי העובדים והוסיפה: "זה יום עצוב ונורא בשבילנו. כמו שעצוב לי על עצמי, עצוב לי עליכם על שאתם מאבדים את מקום עבודתכם. לא נותר לנו אלא לסיים בדרך הזו כי פשוט אין לנו ברירה. אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי. הלב שלי בוכה והנשמה לא מוצאת מנוחה".