גנץ ונתניהו בפגישה ראשונה בבית הנשיא, אתמול
צילום: חיים צח, לע"מ

למרות ההצהרה שאין מגעים עם ליברמן, השר אלקין נפגש עם יו"ר סיעת ישראל ביתנו

צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן נפגשו בכפר המכבייה ומסרו: הפגישה הייתה עניינית והתנהלה ברוח טובה
מיכאל שמש
24 בספטמבר 2019
13:13
עודכן ב 14:41

הניסיונות להרכיב ממשלה: למרות הצהרת נתניהו שלא יהיו מגעים עם אביגדור ליברמן, השר זאב אלקין מהליכוד נפגש אתמול עם יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר. ליברמן כתב בדף הפייבסבוק שלו היום (שלישי) כי מפלגתו אינה מתואמת, לא עם כחול לבן, לא עם הליכוד "ולא עם מפלגת הפיראטים". המחויבות האחת והיחידה שלנו היא לציבור הבוחרים שהצביעו עבורנו ונתנו בנו אמון ב- 17 בספטמבר. לכן, כל ההבטחות שלנו מלפני הבחירות הן התחייבות ברזל גם לאחר הבחירות", כתב ליברמן.

אחרי פגישת בנימין נתניהו ובני גנץ אתמול בבית הנשיא ראובן ריבלין, ראש צוות המשא ומתן של הליכוד לניסיונות הרכבת ממשלה, השר יריב לוין, נועדו היום בכפר המכביה ברמת גן עם ראש הצוות של כחול לבן, יורם טורבוביץ', בעניין הקמה של ממשלת אחדות. הצוותים מסרו בהודעה משותפת כי הפגישה הייתה עניינית והתנהלה ברוח טובה. יורם טורבוביץ׳ ביקש להדגיש כי מבחינתו, השר לוין מייצג את ראש הממשלה והליכוד, ואילו השר לוין הדגיש כי הוא מייצג את כל 55 חברי גוש הימין. השניים סיכמו כי יעדכנו את ראש הממשלה ואת יו״ר כחול לבן בתוכן הפגישה, ולאחר מכן יחליטו על המשך המגעים ועל צעדים נוספים.

השר יריב לוין, זימן את חברי צוות המשא ומתן של גוש הימין לפגישת עדכון אחר הצוהריים בכנסת לפגישה שתהיה סגורה לתקשורת. מחר ייפגשו גנץ ונתניהו בשנית בבית הנשיא.

הבוקר דווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי בפגישה שנערכה אמש לא נכנסו גנץ ונתניהו למחלוקות הגדולות בין שתי המפלגות. בשיחה בין שני ראשי המפלגות הגדולות עלה הצורך עלה הצורך להימנע מבחירות נוספות ובאחדות. נושא האחדות ברוטציה עלה בשיחה, אך לא נכנסו לשורה ארוכה של נושאים שנמצאים במחלוקת.

בליכוד האשימו היום את כחול לבן במתן תדרוכים כוזבים לעיתונאים, ובניסיון לדחוף לפירוד במחנה הימין כדי להכשיל את מאמצי הקמת ממשלת האחדות. מקורבים לגנץ אמרו מצידם כי בשלב זה הם מאמינים לנכונות של נתניהו לקיים שיחות רציניות להקמת ממשלת אחדות. הם הוסיפו כי יש הבדל גדול בין הודעת נתניהו אתמול, לפיה הוא מנהל את המשא ומתן מטעם כל בלוק הימין, לבין התנהלותו בשטח. לדבריהם, במעשיו הוא נראה כמי שמנהל את המגעים מטעם הליכוד בלבד ולא מטעם הגוש.

חבר הכנסת יבגני סובה מישראל ביתנו אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי במפלגתו "לא פוסלים אישית". לדבריו, "יש פערים בין המפלגות, כמו שיש פער בינינו למפלגות החרדיות בנושאי דת ומדינה, ואנחנו לא רוצים לשבת איתם בממשלה. יש פה משחק לא פשוט, אני מקווה ששתי המפלגות יבינו שאי אפשר לבוא למו"מ עם 'בלוקים'".

האזינו לריאיון עם יבגני סובה בכאן רשת ב