נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תוצאות הבחירות הסופיות: הליכוד עלתה ל-32 מנדטים

יהדות התורה ירדה ל-7 מנדטים • נמצאו עדויות למעשי זיוף בקלפיות בירכא, סחנין, שפרעם, פורדיס ועראבה • חלק מהקלפיות נפסלו במלואן
יערה שפירא
25 בספטמבר 2019
01:06

ועדת הבחירות פרסמה הלילה (רביעי) תיקון לתוצאות הבחירות ולפיו לרשימת הליכוד נרשמו 32 מנדטים, מנדט יותר מכפי שפורסם – על חשבון יהדות התורה שתקבל רק 7 מנדטים. ח"כ קטי שטרית, על פי העדכון, תכנס גם היא לכנסת ה-22.

העדכון חל בעקבות הליכי בקרה על ספירת הקולות שביצעה הוועדה לקראת הפרסום הרשמי והסופי של התוצאות היום. בין היתר מצאה ועדת הבחירות עדויות למעשי זיוף בקלפיות בירכא, סחנין, שפרעם, פורדיס ועראבה – חלק מהקלפיות הללו נפסלו במלואן ובחלק הצליחה ועדת הבחירות לפסול רק את הקולות שזוייפו.

אתמול פורסם כי גורמים בצוות המשא ומתן של הליכוד טוענים שיו"ר כחול לבן בני גנץ לא פוסל ישיבה תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת רוטציה. גנץ הכחיש את הדברים. הערב נחשפו הדרישות של כחול לבן במסגרת המשא ומתן, ובהן: תחבורה ציבורית בשבת, נישואים אזרחיים, ביטול חוק המרכולים ואישור חוק הגיוס ומתווה הכותל.

מכחול לבן נמסר: "בהמשך לבקשתו המפורשת של נשיא המדינה, פנינו לשמוע את עמדת הליכוד ולהסביר להם את עמדותינו. אנחנו מעוניינם לחדד בשלב ראשון את נושאי המהות והתוכן, ואילו נושאי התפקידים והתיקים יעלו לדיון בשלב מאוחר יותר".