אוטובוס של חברת מטרופולין
צילום: Kw0, מתוך ויקיפדיה

נהג אוטובוס נשדד באיומי אקדח ונאלץ להחזיר את הכסף ממשכורתו

נוסע רעול פנים שדד מהנהג 700 שקל, מכשיר טלפון סלולרי ומסמכים – והחברה לא פיצתה אותו. לדבריו, מנהלת ששוחח איתה אמרה לו: "אם היו שודדים ממך ברחוב כסף, גם אז היית רוצה שנחזיר לך?"
אסף פוזיילוב
25 בספטמבר 2019
08:50

נהג אוטובוס שנשדד בנגב אולץ להחזיר את הסכום שנגנב ממשכורתו לחברת מטרופולין, כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בנוסף לכך, שילם הנהג בעצמו על מכשיר הטלפון הסלולארי וחידוש המסמכים שנגבו. לדבריו, כשדיבר עם מנהלת בסניף החברה על כך היא ענתה לו: "אם היו שודדים ממך ברחוב כסף, גם אז היית רוצה שנחזיר לך אותו?".

הנהג, יאיר שייר, סיפר שהנוסע האחרון באוטובוס התקדם אליו כשהוא רעול פנים, הצמיד אקדח לצווארו ודרש את הכסף – 700 שקלים. מטרופולין גבתה אותם ממשכורתו, ולא פיצתה אותו אפילו על מכשיר הטלפון הסלולארי או האגרה ששילם כדי לחדש את כל המסמכים שנגנבו – תעודת הזהות, אשראי ורישיון. לדבריו, הוא גם לא קיבל סיוע לטפל בטראומה שנגרמה  גם לא סייעה לו לטפל בטראומה ובעקבות כך הפסיק לעבוד בחברה.

ממטרופולין לא נמסר כמה מעשי שוד כאלה היו, אך הם הגיבו כי "לאור ריבוי גרסאות מצידו של הנהג ונתונים סותרים שהתקבלו בחברה, הנושא כולו נמצא בחקירת המשטרה. על כן אנו מנועים מלהגיב".

המשטרה עצרה שלושה חשודים ואף עידכנה את משפחת הנהג בחקירה. הנהג מצידו הציג אסמכתאות שהמסמכים שלו נגנבו והכסף נגבה ממשכורתו, ואומר שגירסתו הייתה אחת, מרגע השוד האלים החברה התנערה ממנו, וכעת אין מי שיפרנס את משפחתו בת חמש הנפשות.