בנות המשפחה משתחררות מבית החולים

אחרי חודשיים בביה"ח: בנות המשפחה שנדרסו בקריית גת שוחררו לשיקום

ילמווארק ובנותיה נטלי וליה, בנות 5 ו-7 היו מאושפזות בבית החולים סורוקה. האם כועסת: "אין לי אמון במדינה, איך שיחררו אותו? אנחנו עדיין סובלים - בעלי במצב קשה"
אסף פוזיילוב
25 בספטמבר 2019
09:32

בנות משפחת טקלה, שנדרסו בתאונה בקריית גת לפני כחודשיים, השתחררו הבוקר (רביעי) לשיקום. האם, ילמווארק ובנותיה נטלי וליה, בנות חמש ושבע היו מאושפזות בבית החולים סורוקה בבאר שבע. האם הביעה את חוסר שביעות רצונה מהמדינה: "אין לי אמון. מדינה חרא. איך שיחררו אותו? אנחנו עדיין סובלים. בעלי במצב קשה".

בית המשפט המחוזי קיבל את ערעור הנהג הפוגע ושיחרר אותו למעצר בית. זאת לאחר שבית משפט השלום בבאר שבע קבע בתחילת החודש שהוא יישאר במעצר עד לתום הההליכים נגדו. השופט התנגד לעמדת שירות המבחן, שהמליץ להעביר את טסמה למעצר בית בבית הוריו, וטען כי במקרה כזה טסמה יכול לשתות, לנהוג ולסכן את הציבור. השופט הוסיף כי "אי אפשר לבטוח בו שיפסיק לצרוך אלכוהול".

בתחילת חודש אוגוסט דרס טסמה את ארבעת בני משפחת טקלה, בתאונה שהתרחשה ברחוב מלכי ישראל בקריית גת. אבי המשפחה ושתי בנותיו נפצעו קשה, אם המשפחה נפצעה בינוני. נציג המשטרה סיפר בדיון בעניינו של טסמה, ימים בודדים לאחר המקרה, כי בדמו של הנהג הדורס נמצאה רמת אלכוהול של 1,450 מיקרוגרם, כלומר - פי 29 מהכמות המותרת לנהג צעיר. נוסף על כך, ציין נציג המשטרה כי טסמה ניסה לברוח מהזירה אך נחסם בידי עדי הראייה במקום.