סניף סלקום בירושלים
צילום: אילן הירשפלד

מנכ"ל סלקום על פיטורי העובדים: נחוש להבריא את החברה - אין דרך אחרת

ניר שטרן שיגר מכתב הבוקר: לצערי ועד העובדים מסרב לשבת ולדון עימנו
ליאל קייזר
25 בספטמבר 2019
10:19

המשבר בסלקום: מנכ"ל החברה ניר שטרן שלח הבוקר (רביעי) מכתב לעובדים לאור צעדיי המחאה שקיימו. "אני נחוש להבריא את החברה. כן, התוכנית קשה וכואבת, אבל במצבנו אין לנו ברירה ואנו חייבים להבריא את החברה. אין דרך אחרת", כתב שטרן במכתבו. 

במקביל, עובדי החברה עצרו את הפעילות במטה בנתניה: "לא נקיים משא ומתן עד להודעה על הקפאת הצעדים הברוטאליים של ההנהלה". יו״ר ועד עובדי סלקום מיה יניב מסרה: ״עובדי סלקום לא ישלמו את מחדלי הניהול של מנכ"ל ויו"ר החברה. בד בבד, משביתים עובדי סלקום את הטיפול בתקלות רשת ואת המרכז לוגיסטי - כך שאין קבלה והוצאה של מכשירים לתיקון.


המנכ"ל הוסיף כי הוא מכבד את זכותם של העובדים לנקוט בפעולות אירגוניות אך קרא לעובדים "גלו אחריות". עוד הוסיף כי "עד כה, ועד העובדים מסרב לשבת ולדון עימנו - ולכן אני שב וקורא לוועד העובדים, כפי שקראתי מלכתחילה, לשבת מיידית לשולחן המשא ומתן".

העובדים בתגובה הפסיקו את עבודתם ופתחו במחאה שצפויה להימשך בימים הקרובים, במטרה למנוע או לצמצם את מספר המפוטרים. העובדים מקווים להתערבות חיצונית שתמנע את המצב. יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, וראשי ועדי העובדים בחברות הסלולר בארץ קיימו מוקדם יותר כנס חירום. בישיבה שהתקיימה בבית ההסתדרות בתל אביב השתתפו נציגים מחברות סלקום, פרטנר, פלאפון והוט מובייל.