סתיו שפיר בריאיון לקלמן וליברמן

"נתניהו הפסיד בבחירות": סתיו שפיר בריאיון סוער

חברת המחנה הדמוקרטי קבעה בריאיון לכאן רשת ב כי "אנשים שנמצאים תחת חקירות וכתבי אישום לא צריכים לשמש בתפקידי ביצוע", אך השיבה בחיוב לשאלה האם תשב בקואליציה עם השר דרעי • וגם: למה אסף וקלמן הציעו לכבות מיקרופונים באמצע הריאיון?
קלמן וליברמן
25 בספטמבר 2019
11:24

חברת המחנה הדמוקרטי סתיו שפיר תקפה הבוקר (רביעי) בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" את  שיחות המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן להקמת ממשלת אחדות. אחרי שוועדת הבחירות פרסמה הלילה תיקון לתוצאות הבחירות ולפיו רשימת הליכוד עלתה במנדט ל-32, אמרה שפיר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן כי "העובדה שכחול לבן נמצאים בחדר משא ומתן עם נתניהו ומחזירים לו במידה מסוימת את הלגיטימציה, על אף שהוא הפסיד בבחירות, היא עובדה מצערת בעיני". לדבריה, הניצחון בבחירות הוא של מחנה השינוי, של מי שרוצים לראות פה שפיות וראש ממשלה ממלכתי. 

"לכן", היא המשיכה, "אנחנו במחנה הדמוקרטי עושים כל מה שאפשר כדי לממש את ההבטחה של הבחירות. בסוף, גם המצביעים של גנץ, של מפלגת העבודה ושלנו זה אותו מעגל מצביעים, זה אנשים שרוצים לראות ממשלה אחרת". היא קראה להקמת ממשלת שמאל-מרכז ביחד עם המפלגות הערביות והחרדיות ואמרה: "יכולה לקום ממשלה בראשותו של בני גנץ שיש לה שותפים חרדים, ערבים וגם יכול להיות שחלק מחברי הליכוד ירצו לעבור ולהיות חלק ממנה, לא נתניהו ולא מי שמואשמים בשחיתות ומי שפוגעים באינטרסים של מדינת ישראל. אני חושבת שאנשים שנמצאים תחת חקירות וכתבי אישום לא צריכים לשמש בתפקידי ביצוע".

על השאלה האם תשב עם מפלגת ש"ס על אף התיק הפלילי נגד היו"ר, השר אריה דרעי, ולמרות התעקשות סיעתה על רפורמה בתחום יחסי הדת-והמדינה, השיבה שפיר: "כן. אני רוצה להציל את הדמוקרטיה. יש הרבה דברים שאני לא מסכימה, אבל אנחנו עדיין צריכים להרכיב ממשלה". את ההבחנה שערכה בין דרעי לנתניהו הסבירה באומרה כי "העבירות של נתניהו הן עבירות שכבר מעבר. נתניהו היה מוכן בשביל לשמור על שלטונו ולאור פרשיות השחיתות שהוא מעורב בהם ומקורביו מעורבים בהם, הוא היה מוכן לרסק את הדמוקרטיה, זה הדבר היחיד שנמצא כרגע לנגד עיניו".


בשלב מסויים נתקלו המראיינים בקושי להמשיך ולשאול את שפיר שאלות. "יש מעין משחק של ריאיון - שאלות ותשובות, אנחנו יודעים שבקמפיין תוקפים את התקשורת - אבל אנחנו כבר לא בקמפיין", אמרו לה. כשהמשיכה לסרב להשיב לשאלותיהם, נאלצו לומר לה: "את רוצה שפשוט נסגור את המיקרופון ותדברי? סתיו שפיר בבקשה". אחרי ששטחה את משנתה, סיכמו: "נייחל לראיונות יותר קומוניקטיביים בעתיד".