המחאות נגד פיטורי עובדי סלקום

ההסתדרות: הוקפאו צעדי הפיטורים בסלקום

הצדדים ייכנסו למשא ומתן בניסיון למצוא פיתרונות מוסכמים מיד בתום החגים. בתוך כך, ההסתדרות הודיעה שגם בפלאפון הגיעו להבנות
ליאל קייזר
25 בספטמבר 2019
14:54

ההסתדרות הודיעה היום (רביעי) כי הוקפאו כל הצעדים בתוכנית ההבראה של חברת סלקום ופיטורי העובדים. בהודעה נמסר שלבקשתו של יו״ר הארגון ארנון בר-דוד הצדדים ייכנסו למשא ומתן בניסיון למצוא פיתרונות מוסכמים מיד בתום החגים. עובדי החברה ישובו לעבודה סדירה. 

בתוך כך , ההסתדרות הודיעה גם על פריצת דרך במשא ומתן סביב המשבר בחברת פלאפון. לצד גיבוש מתווה מוסכם של פרישה והתייעלות, הוחלט לבטל את השימועים לכלל העובדים שזומנו להליך ערב החג, ולחזור מההחלטה על סגירת היחידה הארגונית שאליה משתייכים.

מוקדם יותר הבוקר, עובדי החברה עצרו את הפעילות במטה בנתניה: "לא נקיים משא ומתן עד להודעה על הקפאת הצעדים הברוטאליים של ההנהלה". יו״ר ועד עובדי סלקום מיה יניב מסרה: ״עובדי סלקום לא ישלמו את מחדלי הניהול של מנכ"ל ויו"ר החברה. בד בבד, משביתים עובדי סלקום את הטיפול בתקלות רשת ואת המרכז לוגיסטי - כך שאין קבלה והוצאה של מכשירים לתיקון.


מנכ"ל החברה ניר שטרן שלח במהלך הבוקר מכתב לעובדים לאור צעדיי המחאה שקיימו. "אני נחוש להבריא את החברה. כן, התוכנית קשה וכואבת, אבל במצבנו אין לנו ברירה ואנו חייבים להבריא את החברה. אין דרך אחרת", כתב שטרן במכתבו.