ראשי כחול לבן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יעלון: "לא ניכנס בשום מצב לממשלה עם בנימין נתניהו"

בכינוס כחול לבן אמר שר הביטחון לשעבר כי מפלגתו אינה חוששת מבחירות נוספות. בליכוד שבים וקוראים לכחול לבן להצטרף לאחדות
מיכאל שמש
25 בספטמבר 2019
22:35

כישלון המשא ומתן לאחדות: לאחר הכרזת הנשיא שהטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה אמר הערב (רביעי) שר הביטחון לשעבר, מספר 3 בכחול לבן, משה יעלון, כי מפלגתו לא תשב בממשלה עם בנימין נתניהו. בבכינוס של כחול לבן אמר יעלון: "לא ניכנס בשום מצב ובשום סיטואציה לממשלה עם בנימין נתניהו. נקודה! ‏אנחנו בכלל לא פוחדים מבחירות נוספות. אם צריך נפשיל שרוולים נצא לרחובות וננצח בגדול".

דבריו של יעלון הגיעו לאחר שראש המפלגה, בני גנץ, אמר בסיום המשא ומתן עם הנשיא וראש הממשלה כי כחול לבן בראשותו לא מסכימה לשבת בממשלה שכנגד העומד בראשה עומד כתב אישום חמור. גם מספר 2 ברשימה, יאיר לפיד, צייץ ערב כי בני גנץ יהיה ראש הממשלה "וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים".


חבר הכנסת יועז הנדל מכחול לבן תקף בחשבון הטוויטר שלו את עמדת הליכוד והאשים כי נתניהו דוחף לבחירות נוספות: "האינטרס של רוב האזרחים הישראלים הוא ממשלת אחדות ציונית. כשליחי ציבור יש לנו מחויבות. לשם כך צריך לשבת שתי המפלגות הגדולות בידיים נקיות. נדמה שיש מי שמגיע למשא ומתן כדי להוביל לבחירות נוספות. זנחו את התנאים המקדימים, את המחשבות על בחירות נוספות. את ״הציווי האלוהי״ שביבי חייב לכהן מיד. זכרו מה אמרתם על ראש ממשלה עם כתב אישום. תגיעו כמפלגה מול מפלגה".


מהצד השני, בליכוד, קראו לכחול לבן לחבור בכל זאת לאחדות. חבר הכנסת יואב קיש צייץ: "בואו להקים ממשלת אחדות לאומית! שימו בצד את החרמות ויחד בואו וניתן צאנס אמיתי לציוותי המשא ומתן לממשלת אחדות לטובת כולנו". השרה גילה גמליאל קראה לנשיא ריבלין לזמן ללשכתתו את יאיר לפיד ולהסביר לו "על החשיבות האדירה בממשלת אחדות בעת הזאת, ועל הויתורים שכל אחד מאיתנו נדרש לעשות".