אסירים ביטחוניים בכלא עופר
צילום: משה שי, פלאש 90

שב"ס: הסתיימה שביתת הרעב של 100 אסירי חמאס

האסירים פתחו בשביתה לפני כשבועיים בדרישה להסיר את חסמי הסלולר שהותקנו באגפים הביטחוניים. ועד האסירים: נמשיך בשביתה גם מחר כדי לוודא שהנהלת שב"ס לא תפר את התחייבויותיה
רום ליאור ויערה שפירא
25 בספטמבר 2019
23:05

שירות בתי הסוהר הודיע הערב (רביעי) כי שביתת הרעב שהכריזו עליה כמאה מחבלי חמאס הכלואים בישראל לפני כשבועיים הופסקה מיוזמתם. זאת, לאחר שלטענת השירות הבינו האסירים שאין סיכוי שיוסרו חסמי הסלולר שהותקנו באגפים הביטחוניים.

מן השירות נמסר כי תוכנית התקנת החסמים תורחב לכל האגפים הביטחוניים במתקני הכליאה. השר לביטחון הפנים ארדן אמר בתגובה כי שוב הוכיחה עצמה מדיניותו, שלא לנהל שום משא ומתן עם המחבלים. "נמשיך לפעול לדרדור התנאים שבהם מוחזקים המחבלים עד למינימום שהדין מחייב״.

בוועד האסירים הפלסטינים אישרו כי הושג הסכם בין האסירים השובתים לבין שב"ס. בהודעה שפרסם הוועד נכתב שהנהלת השב"ס התחייבה לקיים חלק מדרישות האסירים השובתים בעניין חסמי הסלולרי, ועוד התחייבה להתחיל ולהתקין טלפונים ציבוריים שיפעלו במשך חמישה ימים בשבוע באגף של האסירים כבר ביום ראשון הבא. בניגוד להודעת שב"ס בוועד אמרו כי האסירים ימשיכו בשביתת הרעב גם מחר כדי לוודא שהנהלת שב"ס לא תפר את התחייבויותיה.