נתניהו וגנץ
צילום: גילי יערי, יונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בכחול לבן: נמשיך בשיחות עם נתניהו – אם ייפרד מבלוק הימין

הנדל מכחול לבן אמר בכאן רשת ב: נעשה הכל לאחדות; שטייניץ מנגד טען כי הליכוד מוכנה להיכנס למשא ומתן עם גנץ על בסיס המתווה שהציע הנשיא ריבלין
זאב קם
26 בספטמבר 2019
08:02

בכחול לבן לא סוגרים את הדלת למשא ומתן על אחדות, גם אחרי הענקת המנדט לראש הממשלה בנימין נתניהו אמש. בכירים בסביבת גנץ אמרו היום (חמישי) שהתנאי לחידוש השיחות ולקידומן הוא שנתניהו יסכים להגיע לשיחות עם כחול לבן כשהוא מייצג רק את מפלגתו הליכוד ויסכים להיפרד מגוש ה-55 שהצטרפו אליו. במצב כזה, יסכימו בכחול לבן לדון גם באפשרות של ממשלת רוטציה עם נתניהו. 

חבר הכנסת יועז הנדל מכחול לבן אומר כי בחירות שלישיות יהיו אסון לישראל וכי תעשה כל דבר כדי שתקום ממשלת אחדות ציונית בלי קיצונים. בראיון לדב גילהר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר הנדל כי למפלגתו שלושה תנאים: ראש ממשלה אינו יכול לכהן תחת כתב אישום, שהליכוד לא יכפה את המפלגות הנוספות בגוש הימין והפסקת משחק האשמות שמוביל הליכוד.

האזינו לריאיון המלא עם יועז הנדל

השר יובל שטייניץ מהליכוד אמר בתוכנית כי אם יושב ראש כחול לבן בני גנץ יפגין מנהיגות ויעמוד מול הקיצונים במפלגתו, בהם מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד, תקום ממשלת אחדות. לדברי שטייניץ בליכוד אין מעוניינים בבחירות שלישיות ומוכנים להיכנס למשא ומתן על בסיס המתווה שהציע נשיא המדינה, אך בכחול לבן סרבו.

"אנחנו מוכנים להיכנס למשא ומתן על המתווה שהציע הנשיא. כחול לבן מסיבות פנימיות, אני מניח שאולי גנץ היה מעוניין להתקדם ולמנוע בחירות שלישיות אבל בגלל המחלוקות הפנימיות בין גנץ ולפיד הם נתנו אתמול כתף קרה למתווה הנשיא, לאחדות לאומית", אמר.