ליאת בן ארי
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של משרד המשפטים

משרד המשפטים ניסה לבטל את משרת התובעת בתיקי נתניהו

בזמן הדיון על המינוי בוועדת המכרז החליט משרד המשפטים על ביטולו. למרות זאת נציב שירות המדינה הורה להמשיך בתהליך והוא החל. ועד הפרקליטים נטש את הדיון ומאיים בשביתה
תמר אלמוג
26 בספטמבר 2019
11:22

משרד המשפטים ניסה היום (חמישי) לבטל את משרת המשנה הכלכלי לפרקליט המדינה, עליו התמודדה ליאת בן ארי – התובעת בתיקי נתניהו. ממלא מקום מנכ"לית משרד המשפטים הודיע על הביטול זאת בזמן שוועדת המכרז התכנסה לדון במשרה ובן ארי, המועמדת המובילה, נמצאת במקום. למרות זאת, נציב שירות המדינה הורה להמשיך את המכרז והוא החל. 

פרקליט המדינה שי ניצן פעל לקיומו של המכרז, למרות הביטול. כמו כן, ועד הפרקליטים איים בשביתה מיידית ונטש את הדיון בבית המשפט. 

בעקבות כך נמסר מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה: "יצא המרצע מן השק. שיהיה ברור שביטול התפקיד הוא מהלך לא חוקי ולא ברור מה משרד המשפטים חושב לעצמו. התנהלותו של משרד המשפטים בכל הקשור לליאת בן ארי מקוממת ומעוררת חשד שמקורה בשיקולים זרים ובהמשך ישיר להדחת מנכ״לית משרד המשפטים. שמישהו יעדכן אותם שאם הם ייקחו את העניין עד הסוף - אנחנו נפגוש אותם בבג"ץ". 

לפני כחודשיים הפשיר נציב שירות המדינה את המכרז שהוקפא, ומתח ביקורת על התנהלות משרד המשפטים סביבו. גורמים בפרקליטות תהו אם ההקפאה לא נבעה ממהלך פוליטי וציינו שאם כן, הרי שמדובר בלא פחות משערוריה של ממש.