ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת השימוע: רה"מ מבקש מהיועמ״ש להעבירו בשידור חי - "כך נבטיח צדק ואמת"

נתניהו הבהיר בסרטון שפרסם כי הוא רוצה שהכל יישמע. "בלאו הכי יהיו הדלפות. הגיע הזמן שהציבור ישמע גם את הצד שלי - ללא צנזורים וללא מעוותים", אמר
זאב קם
26 בספטמבר 2019
13:52

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש היום (חמישי) מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפתוח את השימוע בעינינו שייפתח בשבוע הבא - לשידור חי. לדברי נתניהו: "אחרי שלוש שנים של מבול של הדלפות מגמתיות, חלקיות, הגיע הזמן שהציבור ישמע את הכול. גם את הצד שלי, בצורה שלמה ומלאה - ללא מתווכים, ללא צנזורים וללא מעוותים".


נתניהו ציין בפנייתו מקרים אחרים בהם דיונים הועברו בשידור חי: "זה מה שעשה השופט חנן מלצר ביחס לדיוני ועדת הבחירות, זה מה שעשה הנשיא ריבלין ביחס לדיונים עם המפלגות, אלה הדברים שנותנים ביטחון לציבור".


ראש הממשלה התייחס להדלפות קודמות שהיו בעינינו ואמר כי "אתה יודע שהשקיפות נותנת את האמת. הרי בלאו הכי יהיו הדלפות, אנחנו רואים כבר 300 הדלפות בלי שום טיפול ובלי שום חקירה. לכן הפרקטיקה הזאת תימשך. למה שהציבור יהיה ניזון מדברים חלקיים? אדרבא, הכול שיצא. לא רק שאין לי מה להסתיר - אני רוצה שהכול יישמע. זאת בקשתי, שידור חי של השימוע, כך נבטיח צדק ואמת".


בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו לסנגוריו של נתניהו שאם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון, אלא אם כן תכלול בתוכה הודאה באשמה ועונש מאסר בפועל. מטעמו של ראש הממשלה הגיבו אז לדברים ואמרו כי "אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון". עוד נכתב בהודעה כי "פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".