כרמל מעודה
מתוך הפייסבוק

ביהמ"ש החליט: כרמל מעודה תישאר במעצר שבועיים נוספים

סנגורה של הנאשמת בהתעללות הציע את ביתה הפרטי כחלופת מעצר. השופט חגי טרבלסי: להחזיר אותה לבית שעלה באש, ונמצא בליבת הסכסוך - סיכון גדול
הדס גרינברג
26 בספטמבר 2019
15:06
עודכן ב 15:20

פרשת כרמל מעודה: בית המשפט המחוזי בלוד קבע היום (חמישי) כי המטפלת כרמל מעודה, המואשמת שהתעללה בפעוטות, תישאר במעצר שבועיים נוספים. סנגורה של מעודה, עו"ד אפי דמרי, יצטרך להציע בדיון הבא חלופת מעצר חדשה. זאת, לאחר שבתחילת הדיון הציע את ביתה של מעודה כחלופה: "ניתן להבין את כאבם וכעסם של המשפחות אך הגיע הזמן שהמערכת השיפוטית תאמר בקול ברור שאין בכוחו של אף אחד להכתיב לבית משפט מה עליו להחליט". כמו כן, שאר החלופות שהועלו היום בדיון, נדחו כולן.


בשתי הפעמים הקודמות, מעודה הוחזרה לבית המעצר נווה תרצה משום שלא נמצאה לה חלופה הולמת. השופט חגי טרבלסי התייחס לבקשת עו"ד דמרי ואמר: "אומנם בית המשפט (המחוזי) מחויב לבית המשפט העליון, אך בין זה לבין להחזיר אותה לבית שעלה באש, ונמצא בליבת הסכסוך". השופט טרבלסי הוסיף כי "הסיכון הוא גדול. זה מעשה שבית המשפט לא יעשה״.


עו"ד דמרי מתח ביקורת חריפה על האיומים שנמשעו, לדבריו, כלפי המפקחים, שחזרו בהם מהסכמתם, ואמר כי "עוד לא יבשה הדיון על החלטת בית המשפט העליון, וקומץ של אנשים התחילו במסע בלתי חוקי באיומים כלפי מפקחים ובעלי הבית שהסכימו לקבל את כרמל מעודה בביתם. הם לא עשו זאת מאחורי הקלעים אלא באמצעי התקשורת. הם מימשו זממם כלפי המפקחים. הפחידו ואיימו עליהם. התחייבו להפוך את חייהם לגיהינום״

כאמור, בדיון האחרון שנערך ביום ראשון, טען השופט: ״זו בעיה קשה מאוד. בסיומו של דיון ארוך ולאחר שחלק מהמפקחים לא לוקחים חלק במשימה הקשה וחלק אינם מבינים מה מוטל עליהם ומי שהתייצב ספק אם יעמדו בנטל. כרמל מעודה לא תוכל לעמוד בתנאי השחרור שנקבעו לה״.

טרם ההחלטה שלא לשחררה, השכנים בבניין שבו אמורה הייתה לשהות הגננת הנאשמת בהתעללות זעמו: "לא מוכנים לקבל אותה". אחת מדיירות הבניין, ירדנה כהן, סיפרה: "יש כאן גן ילדים, ההורים כבר התקשרו ואמרו שלא ישלחו את ילדיהם בגללה". מעודה הייתה אמורה לגור אצל תושב השרון, בן 60, שטען כי אינו מכיר את האישומים נגדה. לפני כן, הייתה אמורה מעודה לשכון אצל בני משפחתה, אך לאחר שמקום מגוריהם התגלה, חזרו בהם מכוונתם לאפשר לה לשהות אצלה.