בני גנץ בישיבת סיעת כחול לבן
צילום: אבשלום שושוני, פלאש 90

גנץ פנה לנתניהו: בוא למשא ומתן בלי ספינים

יו"ר כחול לבן דיבר בפתח ישיבת הסיעה ואמר: "קודם כל המפלגות הגדולות צריכות לסכם על קווי יסוד ואז יצטרפו המפלגות הנוספות". הוא הדגיש: "איני מחפש להיות ראש ממשלה רק לשם הכבוד"
לירן כוג'הינוף
26 בספטמבר 2019
14:38
עודכן ב 14:58

יושב ראש כחול לבן בני גנץ קרא היום (חמישי) לליכוד ולראש הממשלה לבוא למשא ומתן "בלי ספינים ותנאים מוקדמים". בדבריו בפתח ישיבת הסיעה אמר גנץ כי "לא המשרה חשובה. מה זה חשוב מי יחזיק באיזה תיק? על זה מדברים רק אחרי תוכן ומהות". 


"התיקים אינם מטרה בזכות עצמם. הם כלי עבודה באמתחתנו. אני לא מחפש להיות ראש ממשלה בשמו של הכבוד", הוסיף גנץ. "אנחנו לא רק לא ביבי. איננו תוקפים איש ברמה האישית, אנחנו מחפשים יושרה ציבורית. לא נוכל לשבת תחת ראש ממשלה עם כתבי אישום פעילים. אני קורא לשיח על מהות עם הליכוד, המפלגה השנייה לנו בגודלה". 

גנץ התייחס למגעים להקמת ממשלת אחדות ואמר: "אנו מבקשים ליצור בניין של אחדות, ואת זה בונים כששתי האבנים הגדולות, שתי המפלגות הגדולת, מוצבות קודם. קודם כל המפלגות הגדולות צריכות לסכם על קווי יסוד ואז יצטרפו המפלגות הנוספות. נתניהו הוא זה שהקדים את הבחירות לכנסת ה-21, הוביל אותנו לכנסת ה-22. ואולי הוא יוביל ואתנו לבחירות נוספות".