המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי שוויקי; פרקליט המ
צילומים: משרד המשפטים, תומר ניוברג/פלאש 90

סערת מינוי בן ארי: ניצן תוקף - תמיהות קשות על ניסיון ביטול המכרז

מינוי המשנה לפרקליט המדינה | שי ניצן דרש הבהרות מסיגל יעקובי אודות הניסיון לבטל את המכרז שבו נבחרה ליאת בן ארי למשנהו. לטענתו, היא פנתה לוועדת הבוחנים מבלי שעדכנה אותו ואת היועמ"ש, ולמרות הקביעה שיש לקדם את המכרז
תמר אלמוג
26 בספטמבר 2019
19:56

פרקליט המדינה שי ניצן תקף את פנייתה של ממלאת מקום מנכ"לית משרד המשפטים סיגל יעקובי, שמונתה לאחרונה על ידי השר אוחנה, לנציב שירות המדינה כדי לבטל את משרת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים, זאת מבלי להיוועץ עמו או לעדכנו.

במכתב ששלח ניצן ליעקובי, הוא פרט את השתלשלות העניינים, מתח ביקורת על כך שפנתה לנציב ללא עדכונו ועדכון היועץ המשפטי לממשלה, ולמרות הקביעה שיש לקדם את המכרז, ודרש הבהרות. "אין לי אלא לתמוה תמיהה גדולה על התנהלותך, על כך שפנית מאחורי גבי בעניין כה משמעותי לנציב לאל ניסיון לברר עמי או עם היועמ"ש את הנושא ואפילו לא טרחת לכתב אותנו למכתבייך, ועל כך שביקשת מהנציב לנקוט צעד דרמטי וקיצוני, בבוקרו של יום המכרז, ללא הצדקה עניינית", כתב.

לדבריו, "תמיהות אלה מעלות שאלות ומחשבות קשות אודות המניע והגורם לנקיטת צעדים אלה. אני והפרקליטות כולה זכאים לקבלת הסברים". הוא חתם את מכתבו בכותבו: "לשמחתי, החליט הנציב בסופו של יום, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, כי בנסיבות דנן יתקיים המכרז כמתוכנן וכך נמנעה תקלה קשה. אך השאלות עדיין מחייבות מענה".

לתפקיד המשנה לפרקליט נבחרה היום ראש צוות הפרקליטות בתיקי ראש הממשלה נתניהו, עורכת הדין ליאת בן ארי. הבוקר פורסם כי זמן קצר מאוד לפני התכנסות הוועדה, ביקשה יעקובי לעצור את המכרז ולבטל את המשרה. צעד זה גרר ביקורת קשה, והיועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה קבעו כי אפשר להמשיך בדיונים של ועדת המכרזים.