הנרצח אברהים מחמיד

עיריית אום אל פחם החליטה: צו סגירה לתחנת המשטרה בעיר

הסתיימה ישיבת החירום בעירייה לאחר רצח אברהים מחמיד, תושב העיר. לטענת נציגי העירייה המשטרה לא עושה דבר למגר את "הפשע המשתולל"
אורלי אלקלעי
27 בספטמבר 2019
01:30

עיריית אום אל פחם החליטה הערב (חמישי) להוציא צו מנהלי מטעמה לסגירת תחנת המשטרה בעיר. זאת לאחר ישיבת החירום שנערכה בעקבות רצח אברהים מחמיד,תושב העיר בן 24, מוקדם יותר היום. לטענת העירייה, המשטרה לא עושה דבר למגר את "הפשע המשתולל", כהגדרתם, במגזר הערבי. 


בישיבת החירום הוחלט בנוסף על כמה צעדים נוספים: מחר תתקיים תפילת יום השישי סמוך למקום בו נרצח מחמיד. לדרוש מראש הממשלה לפעול בתוכנית חירום נגד האלימות במגזר הערבי, ופנייה לוועדת המעקב של הערבים בישראל על מנת שתכריז על יום שביתה כולל במגזר.

"נמאס מכל ההרוגים, המצב מתדרדר", אמר השייח' סמיר עאסי, האימאם לשעבר של מסגד אל-ג'זאר בעכו, בריאיון שלשום לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אחרי שנרצח בעיר צעיר בן 22. "בגלל סכסוך בין שני צדדים אנחנו נחיה במתח ופחד?", הוא תהה, "אם חס וחלילה ישמעו שיש אקדח אצל יהודי - היו עוזבים אותו? לא, וזו זכותם. אנחנו תושבי מדינת ישראל, אם המדינה לא תשמור על הביטחון שלנו, מי ישמור? הממשלה והמשטרה חייבות לשבת".

האזינו לריאיון של השיח' עאסי לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום"