שר החוץ ישראל כץ באו"ם

כץ להנהגה האיראנית: בסוף הדרך - ידכם תהיה על התחתונה

שר החוץ באו"ם: "לעצור את האיראנים היום כדי למנוע מלחמה מחר". הוא פנה בנאומו לרוחאני בפרסית. בנוסף, קרא למנהיגי העולם להכיר בירושלים כבירת ישראל - כפי שעשה טראמפ
נתן גוטמן
27 בספטמבר 2019
02:25

שר החוץ ישראל כץ נאם הלילה (שישי) בעצרת הכללית של האו״ם בניו יורק, ופנה להנהגה האיראנית בשפה הפרסית במשפט שמשמעותו איום כי בסוף הדרך ידם תהיה על התחתונה. כץ קרא למנהיגי העולם "לעצור את איראן היום כדי למנוע מלחמה מחר".


נוסף על כך, קרא כץ למנהיגים להכיר בירושלים כבירת ישראל - כפי שעשה דונלד טראמפ. ״איש אינו יכול להפריד בינינו לבין ירושלים בירתנו הנצחית", אמר שר החוץ. לאחר מכן, הוא תקף את הרשות הפלסטינית אשר לטענתו מסיתה, מממנת טרור ומסרבת להכיר בישראל כמדינה יהודית. כץ קרא למדינות האו״ם שלא להעניק סיוע לרצועת עזה עד אשר חמאס ישחרר את האזרחים הישראליים אברה מנגיסטו והישאם אל סאייד וכן את גופותיהם של חללי צה״ל הנעדרים אורון שאול והדר גולדין.


כץ הגיב לנאומו של נשיא טורקיה רג׳פ טייפ ארדואן בו השווה את פעולות ישראל למעשי הנאצים ואמר כי על ארדואן להתבייש. ״אתה האחרון שיכול להטיף לישראל. אינך הסולטן וטורקיה אינה האימפריה העותמנית״, אמר שר החוץ.