השר יריב לוין
צילום: פלאש 90

נציגי הליכוד בפתח ישיבת המו"מ: ניכנס רק עם כל מפלגות הימין

בירושלים החלה פגישת המו"מ בין נציגי הליכוד לכחול לבן. השר יריב לוין בפתח הפגישה: "מקבלים את מתווה הנשיא". נציגי כחול לבן סירבו לשוחח עם כלי התקשורת
עמיחי שטיין
27 בספטמבר 2019
07:49
עודכן ב 09:16

בירושלים החלה הבוקר (שישי) פגישת צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן. מדובר בפגישת עבודה ראשונה מאז הטיל נשיא המדינה ראובן ריבלין על בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. ראש צוות המו"מ מטעם הליכוד השר יריב לוין אמר בפתח הפגישה: "אנחנו מאמינים שישראל זקוקה לממשלה יציבה ללא דיחוי, תוצאות הבחירות מחייבות להקים ממשלת אחדות רחבה ולכן אנחנו מבקשים לקיים מו"מ עד כמה שניתן מהיר וענייני כדי לסיים את הדברים ולהקים ממשלה באופן מידי. ניכנס לממשלה רק עם כל מפלגות הימין".

השר זאב אלקין התייחס בשלילה לאפשרות צירופו של אביגדור ליברמן לממשלה: "היות והעמדה, כרגע לפחות, של ליברמן, היא שהוא לא מוכן לשבת עם אף אחד ממפלגות הימין ביחד אנחנו לא סבורים שיש סיכוי סביר להקמת ממשלה בנתיב הזה". צוות המו"מ של כחול לבן סירב לשוחח עם עיתונאים ונכנס ישירות לחדר המו"מ.

מוקדם יותר הבוקר אמר אלקין בכאן רשת ב' לשלום קיטל: "בחירות שלישיות הן אסון, אך לבסוף אנחנו צריכים שותף". מנגד הגיב ח"כ חילי טרופר מכחול לבן והכריז: "אם הליכוד ימשיכו לבוא בראש בלוק של 55 חברי כנסת - חבל על הזמן של כולם".