המחאה באום אל פחם, היום

האלימות במגזר הערבי: מאות מחו באום אל פחם

דרשו לסגור את תחנת המשטרה, ראש העיר: "המסר לרה"מ - הגיעו מים עד נפש"
אורלי אלקלעי ומיכל וסרמן
27 בספטמבר 2019
14:22

אחרי שאמש קראה עיריית אום אל פחם לסגור את תחנת המשטרה בעיר, מאות בני אדם מפגינים היום (שישי) בקריאה לסגור את התחנה על רקע מקרי האלימות והרצח בעיר בפרט ובמגזר הערבי בכלל.  כביש 65 נחסם לזמן קצר בעקבות ההתקהלות. 


עומסי תנועה הורגשו בכניסה לאום אל פחם, בעקבות תפילת יום השישי שהתקיימה במקום שבו נרצח אתמול איברהים מחמיד. מאות הגיעו להשתתף בתפילה ואחר כך יצאו להפגין. לטענת המוחים, המשטרה בעיר לא עושה די למיגור הפשיעה. 

עיריית אום אל פחם החליטה אתמול להוציא צו מנהלי מטעמה לסגירת תחנת המשטרה בעיר. זאת לאחר ישיבת החירום שנערכה בעקבות רצח מחמיד, תושב העיר בן 24. לטענת העירייה, המשטרה לא עושה דבר למגר את "הפשע המשתולל", כהגדרתם, במגזר הערבי.

ראש העיר, דוקטור סמיר מחמיד, אמר היום בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב: "אנחנו חייבים להעביר מסר לממשלה ולעומד בראשה – הגיעו מים עד נפש. לא יכול להיות שהילדים שלנו נרצחים, אם זה היה קורה במקום אחר, היו מכריזים על מצב חירום".

בישיבת החירום אמש הוחלט בנוסף על כמה צעדים נוספים: דרישה מראש הממשלה לפעול בתוכנית חירום נגד האלימות במגזר הערבי, ופנייה לוועדת המעקב של ערביי ישראל על מנת שתכריז על יום שביתה כולל במגזר.