ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

השימוע ביום רביעי: 10 עו"ד ייצגו את נתניהו

עו"ד רם כספי צפוי להגיע לשימוע ולהתייחס לתיקים בכללותם. עו"ד עמית חדד יתמקד בתיקים 1000 ו-2000. עו"ד יוסי אשכנזי יתמקד בתיק 4000
תמר אלמוג
27 בספטמבר 2019
23:48

עשרה עורכי דין צפויים לייצג את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהליך השימוע שיחל ברביעי הקרוב בלשכת היועץ המשפטי לממשלה. כך פורסם הערב בתוכנית "השבוע" בכאן 11. אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, עורך הדין רם כספי צפוי להגיע לשימוע ולהתייחס לתיקים בכללותם. עורך הדין עמית חדד יתמקד בתיקים 1000 ו-2000. עורך הדין יוסי אשכנזי יתמקד בתיק 4000. שאר עורכי הדין שייכים לצוותים ממשרדיהם של עו"ד חדד ועו"ד אשכנזי.


אתמול עדכן היועמ"ש אביחי מנדלבליט עדכן את באי כוחו של ראש הממשלה נתניהו, כי הוא מסרב לבקשה לשדר בשידור חי את השימוע של ראש הממשלה. מנדלבליט אף התבטא בחריפות במכתב לעורכי דינו של נתניהו וכתב כי "מוטב היה אם במקום להעלות בקשות סרק, שאתם יודעים שלא יתקבלו, הייתם פועלים לפי ההנחיות ושולחים טיעונים נרחבים מראש".

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו לסנגוריו של נתניהו שאם יוגש נגדו כתב אישום, יתנגדו בפרקליטות לעסקת טיעון, אלא אם כן תכלול בתוכה הודאה באשמה ועונש מאסר בפועל. מטעמו של ראש הממשלה הגיבו אז לדברים ואמרו כי "אין כל שחר לדיווחים השקריים על כוונה של ראש הממשלה נתניהו להגיע להסדר טיעון". עוד נכתב בהודעה כי "פרקליטיו של ראש הממשלה יופיעו לשימוע כמתוכנן ויציגו בו טענות מוחצות".