מורדים חות'ים בתימן, בשבוע שעבר
צילום: אי-פי

המורדים בתימן: שבינו אלפי חיילים בסעודיה

לטענת המורדים, שנתמכים בידי איראן, הושמדו גם שלוש חטיבות ונתפסו תחמושת וכלי רכב רבים בפעולה צבאית גדולה שנמשכה חודשים בדרום המדינה. בסעודיה טרם הגיבו
רועי קייס
28 בספטמבר 2019
18:48

המורדים החות'ים בתימן, הנתמכים בידי איראן, אומרים כי תקפו את מחוז נג'ראן בדרום סעודיה, הסמוך לגבול עם תימן. דובר המורדים, יחיא סריע, אמר היוםב (שבת) שמדובר בפעולה הצבאית הגדולה ביותר מאז תחילת הלחימה, פעולה שנמשכה כמה חודשים וכי במהלכה נפגעו קשות כוחות הקואליציה בהובלת סעודיה.

לדבריו, החות'ים השמידו שלוש חטיבות צבאיות השייכות לקואליציה על ציודן ואנשיהן, תפסו כמויות גדולות של אמצעי לחימה וכלי רכב צבאיים ולקחו בשבי אלפי חיילים שנועדו לעסקה לחילופי שבויים. סעודיה עצמה לא הגיבה לפי שעה על הדברים.

בשבוע שעבר פתחה הקואליציה הערבית בהובלת סעודיה במבצע צבאי בתימן מצפון לעיר הנמל חודיידה, נגד "מטרות צבאיות לגיטימיות". זאת על רקע הודעת המורדים החות'ים, כי הם האחראים לתקיפת שני המתקנים לעיבוד נפט בסעודיה החודש, מתקפה שהקטינה בחצי את יכולת יצור הנפט של המדינה.

השבוע הצהירו מנהיגי צרפת, בריטניה וגרמניה כי ברור להם שאיראן היא האחראית לתקיפת מתקני הנפט. ראשי המדינות האירופיות אמרו כי ההתקפה כוונה נגד סעודיה אך היא מאיימת על כל המדינות ומחזקת את הסיכון לסכסוך נרחב.