סאמר ערביד ראש חולית הפיגוע בדולב בו נרצחה רנה שנר

אחרי שנחקר כ"פצצה מתקתקת": ראש חוליית המחבלים שרצחה את שנרב אושפז במצב קשה מאוד

עורך דינו של סאמר ערביד אמר שהוא סובל משברים בחזה ומורדם ומונשם מאז שישי. משב"כ נמסר כי "במהלך החקירה דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הוא הועבר לטיפול רפואי"
משה שטיינמץ וכרמל דנגור
29 בספטמבר 2019
00:14
עודכן ב 09:15

סאמר ערביד, ראש החוליה שרצחה את רנה שנרב בפיגוע בעין דני, אושפז בבית חולים במצב קשה מאוד לאחר שנחקר בשב"כ כ"פצצה מתקתקת". עורך דינו אמר היום (ראשון) שהוא נעצר כמה ימים לאחר הפיגוע ושוחרר לאחר שנדחתה בקשה לאישור צו מנהלי נגדו – ונעצר שוב ביום רביעי האחרון ככל הנראה בעקבות המידע שהגיע על המטען הנוסף שתכננה החוליה להפעיל. 

עורך דינו הוסיף שמצבו הרפואי של ערביד בן ה-44 מרמאללה, מוגדר קשה, והוא סובל משברים בחזה ומורדם ומונשם מאז שישי. לטענתו, הוא התלונן על כאבים עזים בצוואר ובבטן, שגרמו לו להקיא כל מה שאכל.

אביה של רנה שנרב, איתן, בירך הבוקר בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב על תפיסת המחבלים, ואמר בנוגע לאישופוזו של ראש החוליה: "לא עידכנו אותנו, אין לי מושג על הנקודה הזאת, אבל אנחנו קוראים לממשלה להמשיך להעניק ביטחון בכול החלקים במדינת ישראל שנוכל להמשיך לטייל". 


ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי התייחס גם הוא לנושא בריאיון לכאן רשת ב ואמר: "אני מקווה שזו לא תקלה ושזה נבע ממצב רפואי. אנחנו הרבה שנים לא שמענו על הסתבכויות כתוצאה מחקירות". 


הלילה עברו כוחות הביטחון בכיר בחזית העממית, ארגון הטרור שביצע את הפיגוע ליד דולב, ופעילים נוספים. הארגון הודיע כי "הפיגועים נגד ישראל יסלימו וכך גם אירועי האלימות העממיים דוגמת זריקת בקבוקי תבערה. עוד נכתב כי "התגברות הפעילויות בחודשים האחרונים מוכיחה באופן ברור כי זהו שלב חדש בגדה". 

אתמול הותר לפרסום כי כוחות הביטחון עצרו את חברי החוליה. לפי שב"כ, ערביד, בכיר בארגון החזית העממית בן 44 מרמאללה, עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למקום.

משפחת שנרב בירכה על המעצרים:"לכל אורך הדרך היה לנו אמון מלא בכוחות הביטחון ואנו מודים להם על המאמצים שהושקעו בלכידת הרוצחים". עוד נמסר מטעם המשפחה: "אנו קוראים לממשלה להעניק ביטחון מלא לכל מטייל, ומעם ישראל - להמשיך לחיות, לטייל ולהוסיף טוב בכל רחבי ארצנו".