פלסטינים מעזה נכנסים לישראל דרך מעבר ארז, ב-2015
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ישראל הגדילה משמעותית את מספר אישורי העבודה לתושבי עזה

לפי מקורות רשמיים פלסטיניים, 5,000 בני אדם מחזיקים בהיתרים בענפי הבנייה, החקלאות והייצור - לעומת 1,000 בשנת 2017. בלשכת רה"מ לא הגיבו לדיווח
מערכת כאן חדשות
01 באוקטובר 2019
17:25

ישראל הגדילה בעת האחרונה במידה ניכרת את מספר אישורי העבודה לתושבי עזה, על רקע המצוקה הכלכלית החמורה ברצועה. סוכנות הידיעות אי-פי מדווחת ממקורות פלסטיניים רשמיים כי כ-5,000 עזתים מחזיקים כעת באישורי כניסה לישראל לעבודה בענפי הבנייה, החקלאות והייצור. זאת, לעומת כ-1,000 בשנת 2017, על פי גורם פלסטיני. 

אחד העובדים, שהזדהה רק בשמו הפרטי ראא'ד, אומר כי שילם לחברה בעזה 500 דולר כדי שתגיש בשמו בקשה לקבלת אישור כניסה לישראל ותעביר את שמו לקבלנים שעמם עבד עד שנת 2007, השנה שבה השתלט חמאס על השלטון ברצועה. כתב אי-פי פנה אל לשכתו של ראש הממשלה נתניהו בנימין ואל מתאם פעולות הממשלה בשטחים אך הם סירבו להגיב על הידיעה. גם ממשל חמאס בעזה לא מסר תגובה.

בשבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי כעשר משאיות שנשאו מכשירים וציוד רפואי נכנסו לרצועת עזה דרך מעבר ארז לצורך הקמת בית חולים שדה אמריקני בצפון הרצועה ובסמוך למעבר ארז. עוד דווח כי הקמת בית החולים תתבצע תחת פיקוחו של צוות אמריקני שהגיע לרצועה. דובר חמאס עבד אל-לטיף קאנוע אמר הקמת בית החולים היא חלק מההבנות שסוכמו עם ישראל.

העיתון הלבנוני אל-אח'באר דיווח כי בית החולים יורכב ממתקנים שפורקו מבית החולים הצבאי שהקימה ישראל לפני כמה שנים בגבול עם סוריה ברמת הגולן, וכן מציוד ומכשור חדש שנרכשו בתרומות ארגון אמריקני. בית החולים אמור להתפרש על 40 דונם ולספק טיפול רפואי לחולים ופצועים ברצועת עזה למשך עשר שנים לפחות. השליח הקטרי לרצועה מוחמד אל-עמאדי השקיע מיליון דולר במיזם, כסף שנועד להכשרת הקרקע ולהקמת גדר מסביב לבית החולים.