ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היום יחל השימוע לראש הממשלה נתניהו

השבוע יישמעו הטיעונים בתיק 4000, ובשבוע הבא יישמעו הטיעונים בשני התיקים האחרים, 1000 ו-2000
תמר אלמוג
02 באוקטובר 2019
00:24

השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו יחל היום (רביעי) בבוקר. היום ומחר יישמעו הטיעונים בתיק 4000 (פרשת בזק), ובימים ראשון ושני בשבוע הבא יישמעו הטיעונים בשני התיקים האחרים, 1000 ו-2000.


עורך הדין רם כספי יפתח היום בהצגת התמונה הכללית בתיק, בנקודות שנוגעות בעיקר לסוגיות פרשנות החוק, יחסי פוליטיקאים ותקשורת ועוד. לאחר מכן יטען בעיקר עורך הדין יוסי אשכנזי בתיק 4000. בתום השימוע יבקשו הסניגורים של נתניהו לשלוח טיעונים נרחבים בכתב.

בערב החג נעתר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לבקשת פרקליטיו של נתניהו לקבוע ארבעה ימים לשימוע במקום שלושה שתוכננו מראש. זאת, על מנת ש"יוכלו להציג את מלוא טיעוניהם".

בשבוע שעבר עדכן מנדלבליט את באי כוחו של ראש הממשלה נתניהו, כי הוא מסרב לבקשה לשדר בשידור חי את השימוע של ראש הממשלה. מנדלבליט אף התבטא בחריפות במכתב לעורכי דינו של נתניהו וכתב כי "מוטב היה אם במקום להעלות בקשות סרק, שאתם יודעים שלא יתקבלו, הייתם פועלים לפי ההנחיות ושולחים טיעונים נרחבים מראש".

לקראת השימוע היום, מאות הפגינו אמש בעד נתניהו ליד ביתו של מנדלבליט בכיכר גורן בפתח תקווה ומחו על מה שהם מגדירים "הפלתו של ראש ממשלה". רה"מ נתניהו הודה למפגינים וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "בניגוד למאות ההפגנות שאורגנו ומומנו על ידי הקרן החדשה וארגוני השמאל, תודה לרבים-רבים מכם שבאתם הערב באפס התראה ומתוך המיית הלב. ריגשתם אותי!".