ראשי מפלגות הימין מגיעים לפגישה עם נתניהו, 18.09.1
צילומים: פלאש 90, רויטרס

"הבלוק - כמו בטון": נתניהו נפגש עם ראשי סיעות הימין

ראש הממשלה נפגש עם ראשי סיעות מפלגות הימין לאחר שבכחול לבן דחו את פגישת צוותי המשא ומתן. בליכוד אמרו בתום הפגישה: "סוכם שראשי מפלגות המחנה הלאומי ימשיכו יחד"
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
02 באוקטובר 2019
12:09

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום (רביעי) פגישה עם ראשי סיעות מפלגות הימין. יו"ר ימינה איילת שקד אמרה לפני הפגישה: "בלוק הימין יצוק כמו בטון". הסיבה לפגישה - נתניהו רוצה לקבל מראשי הסיעות גיבוי בהחלטה להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא.

חלק מראשי מפלגות הימין שהגיעו לפגישה הציעו לנתניהו לקרוא פומבית לליברמן להגיע לפגישה איתו עוד בטרם יחזיר את המנדט לנשיא המדינה. הנימוק שהעלו ראשי המפלגות היה שליברמן מוכן להגיע, אם יוזמן, ולכן זה יהיה נכון ציבורית לפנות אליו ולהזמין אותו. בין היתר נאמר שזה יאפשר לנתניהו להראות לציבור שהוא עשה עוד ניסיון כדי למנוע בחירות.

אמש הודיעה מפלגת כחול לבן כי לא תתקיים היום הפגישה שתוכננה בין גנץ לנתניהו. גורמים במפלגה אומרים שמבחינתם הפגישה לא בוטלה אלא נדחתה בכמה ימים, כדי לא להקל על נתניהו לדחוק את נושא השימוע מהכותרות באמצעות קיום הפגישה היום.

בנוסף, נדחתה הפגישה שתוכננה בין צוותי המו"מ של שתי המפלגות. בליכוד נמסר בתגובה כי "נדהמו" מהחלטת כחול לבן לפוצץ את המו"מ ולבטל את הפגישות. בהמשך נתניהו שב וקרא לגנץ "לנהוג באחריות" ולהיפגש עימו היום כמתוכנן, כדי למנוע בחירות.

המחלוקת בין ראשי מפלגת כחול לבן נטועה בשאלה - מה יקרה אם ראש הממשלה נתניהו ומפלגת הליכוד יוותרו על גוש 55 המנדטים. במצב כזה גנץ יהיה מוכן לאפשר לנתניהו להיות הראשון ברוטציה, לפחות עד להגשת כתב אישום (במידה ויהיה כזה)ואילו לפיד מתנגד לכך.