גנץ, ליברמן ונתניהו
-

ליברמן: אם לא תהיה פריצת דרך נביא הצעה משלנו לליכוד ולכחול לבן

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף: "לאחר יום כיפור ניכנס למלאכת הרכבת הממשלה בהילוך גבוה" • ראשי סיעות הימין תקפו את לפיד בפגישה משותפת שכינס רה"מ: "הוא מחזיק בגנץ כבן ערובה"
יערה שפירא
02 באוקטובר 2019
15:42

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע היום (רביעי) כי אם עד יום הכיפורים לא תהיה פריצת דרך במשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן, ישראל ביתנו תניח הצעה משלה לשתי הסיעות. את הדברים אמר ליברמן בפגישה של המטה המצומצם של מפלגתו, שהתכנס לדון במצב בפוליטי. 

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי לאחר יום כיפור "ניכנס לכל מלאכת הרכבת הממשלה בהילוך גבוה". ליברמן הבהיר שינצל את יום השבעת הכנסת ה-22 מחר למגעים לא פורמליים עם ראשי כחול לבן והליכוד.

מוקדם יותר כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו פגישה עם ראשי סיעות מפלגות הימין במטרה לקבל מהם גיבוי בהחלטה להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה. ראשי הסיעות תקפו את מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, והאשימו אותו בכך שהוא גורר את המדינה לבחירות: ״לפיד לא מוכן לקבל רוטציה בין נתניהו לגנץ מפני שהוא רוצה את רוטציית לפיד-גנץ. לפיד מחזיק בגנץ כבן ערובה".

יו"ר ימינה איילת שקד אמרה לפני הפגישה: "בלוק הימין יצוק כמו בטון". חלק מראשי מפלגות הימין שהגיעו לפגישה הציעו לנתניהו לקרוא פומבית לליברמן להגיע לפגישה איתו עוד בטרם יחזיר את המנדט לנשיא המדינה. הנימוק שהעלו ראשי המפלגות היה שליברמן מוכן להגיע, אם יוזמן, ולכן זה יהיה נכון ציבורית לפנות אליו ולהזמין אותו. בין היתר נאמר שזה יאפשר לנתניהו להראות לציבור שהוא עשה עוד ניסיון כדי למנוע בחירות.