המחאות בעיראק
צילום: אי-פי

המחאה בעיראק מחריפה: 9 הרוגים, המפגינים הציתו מבנים

אלפים יצאו לרחובות במחאה על השחיתות במדינה. כוחות הביטחון פיזרו באש חיה ובגז מדמיע מפגינים שניסו לפרוץ לנמל התעופה של בגדאד. השלטונות הכריזו על עוצר בערים בדרום המדינה והגבילו את שירותי האינטרנט בכמה אזורים, בהם בבירה
כתבי כאן חדשות
02 באוקטובר 2019
22:59
עודכן ב 00:55

תשעה בני אדם נהרגו וכ-70 נפצעו בהפגנות שהחלו אתמול (שלישי) נגד הממשל בעיראק. אלפים יצאו לרחובות במחאה על השחיתות ובדרישה לשפר את תנאי המחיה והמצב הכלכלי במדינה. כוחות הביטחון העיראקיים פיזרו באש חיה ובגז מדמיע מפגינים שניסו לפרוץ לנמל התעופה של בגדאד.

היום הציתו מפגינים כמה מבנים במחוזות ד'י קאר ומייסאן שבדרום מזרח המדינה. בשל התפשטות ההפגנות, השלטונות בעיראק הכריזו על עוצר בערים בדרום במדינה והגבילו את שירותי האינטרנט בכמה אזורים, בהם בבירה.


גורמי רפואה מסרו היום לערוץ אל-חדת' הסעודי שארבעה מפגינים ושוטר נהרגו באזור ד'י קאר. ערוץ סקי ניוז בשפה הערבית דיווח מוקדם יותר היום על ירי מאסיבי באזור כיכר תחריר, בה נרשמו עימותים בין כוחות הביטחון העיראקיים למפגינים. עוד דווח כי המוחים הצליחו לחסום צירים מרכזיים באזור.


בתוך כך, שר ההגנה העיראקי נג'אח א-שמרי, הורה על הגברת כוננות של כוחות הביטחון על מנת לאבטח מבנים חיוניים כמו מבני ממשל ושגרירויות. המועצה לביטחון לאומי הודיעה כי דרישות המפגינים הן לגיטימיות, וכי יינקטו הצעדים המתאימים כדי להגן על האזרחים ועל הרכוש הציבורי.

המחאות בעיראק, צילום: אי-פי

בהכנת הידיעה השתתפו: עמרי חיים, רועי קייס, אלון אמיצי, משה ברקוביץ' וסולימאן מסוודה.