יו"ר הכנסת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדלשטיין: אהיה מוכן לרוטציה בתפקיד יו"ר הכנסת

יו"ר הכנסת אמר את הדברים בריאיון לכאן רשת ב והדגיש כי יעשה זאת כדי לא לצאת לבחירות נוספות. אדלשטיין הוסיף כי רה"מ עשה "צעד מנהיגותי לא פשוט" כשהסכים לצאת לנבצרות על מנת להקים ממשלה
דקל סגל
03 באוקטובר 2019
08:39

"כולי תקווה שהכנסת לא תשבור שיא שלילי – ותהפוך לקצרה ביותר בהיסטוריה שלנו": כך אמר היום (חמישי) יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לירון דקל ועמית סגל בתוכנית "דקל סגל" בכאן רשת ב. אדלשטיין ציין כי הוא מוכן לרוטציה בתפקיד יו"ר הכנסת על מנת שלא לצאת לבחירות נוספות. על ההשבעה הצפויה היום: "התחושה חגיגית אבל היא לא כמו בכנסות הקודמות".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הכנסת בכאן רשת ב

אדלשטיין התייחס גם למשא ומתן עם כחול לבן, ואמר: "ההצעה של ריבלין היא הצעה נועזת. ראש הממשלה הסכים להצעה - "צעד מנהיגותי לא פשוט". כחול לבן דחו את זה כנראה בגלל סיבות פנימיות – ולא בגלל מהות. מה שמעניין אותי זה להקים ממשלה ולא להידרדר לבחירות בפעם השלישית. נתניהו עושה כל מאמץ – כמו הפגישה היום עם ליברמן – כדי לא להשאיר אף פתח קטן".

על מערכת הבחירות אמר: "לא ברור לאף אחד על מה מערכת הבחירות הייתה, היא לא הייתה שונה מקודמתה אז לכן על מנת לקיים אותה כולם היו צריכים לעלות על העצים ולהחריף את הטונים ולעשות כל מיני דברים שבינם לבין מהות אין קשר".

על השאלה האם בליכוד ישקלו להציע מועמד חלופי במקרה והמנדט יעבור לכחול לבן, ענה: "לא. מי שלא רוצה רוטציה עם נתניהו לא ירצה רוטציה עם מועמד אחר. אצלנו המנהיגים נבחרים. לא שמעתי שיש פריימריז בליכוד. הליכוד עושה את הכל כדי שלא יהיו בחירות". עוד אמר יו"ר הכנסת כי הוא לא חושב שהליכוד נכשלה בבחירות: "32 מנדטים זה לא כישלון. אנחנו במצב של תיקו קלאסי".