איה מסארווה

"לא ציפיתי שתעני": השיחה האחרונה של איה מסארווה

הנאשם ברצח הסטודנטית הישראלית באוסטרליה, קודי הרמן, כתה למשפחתה: "לעולם לא אסלח לעצמי". הבוקר פורסמה השיחה האחרונה שניהלה מסארווה עם אחותה, שניות לפני שנאנסה ונרצחה בחודש ינואר האחרון. במהלך השיחה שמעה האחות ארבע חבטות - כשהרמן תקף את מסארווה במוט ברזל
בן יניב ואיתמר מרגלית
03 באוקטובר 2019
10:16

ערוץ 7NEWS האוסטרלי פרסם היום (חמישי) את השיחה האחרונה שניהלה הישראלית איה מסארווה עם אחותה, שניות לפני שנאנסה ונרצחה באוסטרליה בחודש ינואר האחרון. איה אמרה לאחותה בשיחת הטלפון: "לא ציפיתי שתעני", מיד לאחר מכן שמעה האחות ארבע חבטות - כשקודי הרמן בן ה-20 תקף את מסארווה במוט ברזל. 

הרמן כתב מכתב למשפחתה של מסארווה בו הביע צער על המעשה ואמר כי לעולם לא יוכל לסלוח לעצמו על הרצח. המכתב הוקרא היום על ידי סנגורו של הנאשם בדיון בבית המשפט העליון בוויקטוריה שבאוסטרליה.


בית המשפט האוסטרלי, שדן בעונשו של הרמן בימים אלה, יפרסם את הקלטת השיחה לציבור בתום במשפט. בתוך כך, בית המשפט לא נעתר לבקשתו של סעיד מסארווה, אביה של איה, שביקש לעכב את השימוע כדי להגיע למשפט ולהתעמת עם הרוצח. האב סיפר בריאיון ל-7NEWS: "אני צריך להיות שם, לדבר עם השופט ועם בית המשפט. אני מרגיש שאני צריך לעשות זאת בשביל הבת שלי". 

גופתה של איה מסארווה, בת 21 מבאקה אל-גרבייה, נמצאה בתחילת השנה בתחנת רכבת בעיר. יומיים לאחר מכן נעצר הרמן והוגש נגדו כתב אישום, ממנו עולה כי לאחר שבילתה במועדון סטנד-אפ מקומי במלבורן, עשתה מסארווה את דרכה הביתה בעודה משוחחת עם אחותה. היא הותקפה זמן קצר לאחר שירדה מהחשמלית.