חפש
Languages
רמי דנון
צילום: משה שי, פלאש 90

השחקן והבמאי רמי דנון הלך לעולמו בגיל 76

דנון כתב, ביים ושיחק בעשרות הצגות והיה ממייסדי תיאטרון החאן בירושלים. בשנת 2003 ייסד את התיאטרון הקהילתי בעיר שדרות
שני נחשוני
03 באוקטובר 2019
12:24

השחקן, הבמאי והמחזאי רמי דנון הלך היום (חמישי) לעולמו בגיל 76 בבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר התמודדות עם מחלה קשה. טקס לכבודו ולזכרו יתקיים מחר בתיאטרון הקאמרי בשעה 10:30. הלווייתו תתקיים לאחר מכן, בשעה 12:45, בבית העלמין ירקון. אשתו ובנותיו מסרו: ״אבא היה איש מאושר ושלם. נושם אומנות ומסור למשפחתו. זכינו בו וזכינו ללוות אותו עד לרגע האחרון שבו נפרד מאיתנו היום לפנות בוקר. יהי זכרו ברוך״.

דנון נולד במרוקו ועלה לארץ עם משפחתו בגיל 6. הוא היה ממייסדי תיאטרון החאן בירושלים, שחקן בתיאטרון חיפה, בית ליסין, באר שבע, הקאמרי והבימה. כמו כן הוא שיחק בסרטי קולנוע ובטלוויזיה. בשנת 1986 זכה בתפקיד השחקן המצטיין על תפקידו בסרט חיוך הגדי, שאף ייצג את ישראל בפסטיבל ברלין. ב-1990 שיחק את פקד "בן שבת" בסרט "נשיקה במצ"ח".

מאחורי הקלעים של הסרט "מאחורי הסורגים" בכיכובו של דנון

מאז 1986 כתב וביים עשרות מחזות, הן של מחזאים ישראלים והן מחזות מתורגמים. בין עבודותיו, ההצגה רעולים מאת אילן חצור, שדנון היה שותף לכתיבתה וזכתה לשבחים רבים; המחזה שיינדלה בבימויו של דנון (בשיתוף אמנון לוי), שזכה בפרסים והצליח בארץ ובעולם; הצמה של אבא, שזכתה לבקורות נלהבות והוצגה מאות פעמים וולנטינו.

בשנת 2003 ייסד את התיאטרון הקהילתי בעיר שדרות. דנון היה נשוי לשחקנית תחיה דנון, ולהם שתי בנות: השחקניות חן דנון זקס, והגר דנון.