מיכל סלה, הנרצחת במוצא 3.10.19
צילום: באדיבות המשפחה

"למיכל היה לב זהב": פורסם שם הנרצחת במוצא

מיכל סלה בת ה-32 מבית זית, הייתה עובדת סוציאלית במרכז חינוכי בירושלים. בן הזוג החשוד ברצח עדיין מאושפז במצב קשה, לאחר שניסה להתאבד. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. שכנם של בני הזוג שקיבל לידיו את התינוקת של הזוג: "הוא אמר לאישתי שהם ניסו להתאבד"
ורד פלמן
04 באוקטובר 2019
08:52
עודכן ב 11:42

האישה שנרצחה אמש (חמישי) במוצא היא מיכל סלה, בת 32, ממושב בית זית. החשוד ברצח, בן-זוגה בן ה-34, שאותו הכירה סלה במסגרת עבודתם עם נוער בסיכון, ניסה לשים קץ לחייו והוא אושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם. בתם של בני הזוג, תינוקת בת שמונה חודשים, לא נפגעה.

המשטרה תבקש היום מבית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו של החשוד, בהעדרו. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

סלה הייתה עובדת סוציאלית במרכז הכלה חינוכי בירושלים. דניאלה סלה, אמא של מיכל, אמרה: "לפני הרבה מאוד שנים מיכל אמרה לי שהיא יודעת מה התפקיד שלה בעולם - לשמח אנשים. שנים אחר כך היא בחרה במקצוע שדרכו תוכל לעזור לזולת להביא אור ושמחה לעולם".


אחות הנרצחת, לילי בן עמי, אמרה: "אחותי האהובה הייתה טובת לב, מלאת נתינה, יצירתית, יפה מבחוץ ומבפנים. בכל שיחה עם כל אדם קרוב או רחוק - היא מיד התגייסה לעזור מכל הלב ולתת מחכמתה ומעצותיה הטובות". אחות נוספת של מיכל, ליאת סלה פריימן, אמרה: "למיכלי היה לב זהב. הייתה לה יכולת יוצאת דופן להבין את הפנים של אנשים. היא תמיד בחרה בעבודות של נתינה ועזרה לאחר". האחות הצעירה של מיכל, נגה סלה, אמרה: "נלקחה לי חתיכה מהנשמה שלעולם לא תחזור".

השכן שקיבל לידיו את התינוקת סיפר על האב החשוד שנפצע קשה: "הוא אמר לאישתי שהם ניסו להתאבד. מצאתי אותו שרוע לפני הדלת מכוסה בשמיכה, הוא ביקש עזרה". השכנה שראתה לראשונה את החשוד שנפצע קשה: "שמעתי דפיקות בדלת, ראיתי גבר עטוף מחזיק תינוקת ונשען על הקיר, הוא ביקש ממני עזרה, כוס מים ושאקח את התינוקת".

גופתה של סלה נמצאה אמש בבית במוצא, כשעליה כמה סימני דקירה. בן הזוג היה עם פצעי דקירה גם כן, ופונה לבית החולים במצב קשה ובהכרה. מחקירה ראשונית עולה שהגבר דקר למוות את סלה כשבתם התינוקת בבית. לאחר מכן הוא דקר את עצמו ויצא לכיוון השכנים כשהילדה בידיו. הוא מסר אותה לשכנים ואז התמוטט. למשטרה או לגורמי הרווחה אין רקע מוכר על בני הזוג. חברת משפחה של מיכל סלה אמרה לכאן חדשות: "לא היו שום סימני אזהרה לרצח, בן זוגה של מיכל היה אהוב מאוד עליה ועל משפחתה".