מלכה לייפר בבית המשפט
צילום: פלאש 90

פרקליט המדינה האוסטרלי יגיע לישראל בעקבות פרשת מלכה לייפר

גורם בלשכתו של הפרקליט קריסטיאן פורטר אמר לכאן חדשות: "משך הזמן מאז הוגשה בקשת ההסגרה בשנת 2013 - 'מצער'. חיוני שלייפר תשוב לאוסטרליה לעמוד לדין"
עמיחי שטיין וורד פלמן
04 באוקטובר 2019
10:30

פרשת מלכה לייפר: פרקליט המדינה של אוסטרליה קריסטיאן פורטר צפוי להגיע עד סוף השנה לישראל לביקור שאמור לעסוק, בין היתר, בעניינה של החשודה בפדופיליה מלכה לייפר. כך מסר היום (שישי) גורם בלשכתו לכאן חדשות. הגורם הוסיף כי "משך הזמן, מאז הוגשה בקשת ההסגרה בשנת 2013 - מצער. חיוני שלייפר תשוב לאוסטרליה לעמוד לדין ונמשיך ללחוץ על הסגרתה. עם זה, ממשלת אוסטרליה מכבדת את דרישות החוק הישראלי".

בד בבד, ראש ממשלת מדינת ויקטוריה שבאוסטרליה, דניאל אנדרוס שלח מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות ההחלטה לשחרר את לייפר למעצר בית: "ההחלטה אינה ניתנת להסבר. כולי תקווה שמערכת הצדק בישראל תפעל במהירות לתקן את הטעות הזאת". 

בית המשפט המחוזי בירושלים הורה אתמול על שחרורה למעצר בית של לייפר, הנאשמת בעבירות מין בתלמידותיה באוסטרליה. הפרקליטות ביקשה עיקוב ביצוע להחלטה, לצורך שקילת האפשרות להגיש ערעור.

ביום שני שעבר קבע בית המשפט כי יוקם פאנל מומחים לקביעת כשירותה של לייפר להעמדה לדין. לייפר מבוקשת באוסטרליה בגין עבירות פדופיליה. לפני יותר מחודש פנתה לייפר לבית משפט בבקשה לבטל צו משפטי לקבלת טיפול רפואי, שניתן בשנת 2016 בעקבות טענות עורכי דינה של לייפר כי היא אינה כשירה נפשית לעמוד לדין.