חפש
Languages
מיכל סלה
צילום: באדיבות המשפחה

אחותה של הנרצחת מיכל סלה: "אם זה קרה למשפחה שלנו זה יכול לקרות בכל מקום"

אחותו של החשוד ברצח סיפרה לכאן חדשות: "אנחנו המומים וגמורים. לא היה שום דבר שקדם לאירוע". בית משפט השלום בירושלים האריך עד ליום חמישי את מעצרו של החשוד במעשה, בן זוגה של הנרצחת, שעדיין פצוע קשה
נופר משה פרדו ועקיבא ווייס
04 באוקטובר 2019
13:03

הרצח וניסיון ההתאבדות במוצא: בני משפחתה של הנרצחת מיכל סלה סיפרו היום (שישי) כי הרצח הגיע בהפתעה. "מיכל רק נתינה ועזרה לזולת", אמרה היום אחותה של הנרצחת. "היא עבדה עם נפגעי נפש, קשישים ונוער בסיכון. כל אדם שראתה רצתה לעזור ולתת". האחות הוסיפה כי "אם זה קרה למשפחה שלנו זה יכול לקרות בכל מקום". אחותו של החשוד ברצח סיפרה לכאן חדשות: "אנחנו המומים וגמורים. לא היה שום דבר שקדם לאירוע. הפייסבוק מעיד על נישואים מאושרים, באמת הכול היה בסדר. לא היה שום דבר. היינו כל הלילה בבית החולים וסילקו אותנו משם, אמרו לנו שאין מה להיות. אנחנו מאוד כואבים על מיכל, על הילדה".

במקביל, מעצרו של החשוד, בן זוגה של מיכל, הוארך עד ליום חמישי. הדיון בהארכת המעצר בבית משפט השלום בירושלים נערך בהיעדרו של החשוד, שעדיין מאושפז בבית החולים. מנהל עבודה במקום שבו עבד החשוד סיפר לכאן חדשות: "הוא היה עובד שלנו שנתיים וחצי. היה עובד טוב ומסור, מאוד קשור לנערים והנערות שאנחנו מטפלים בהם. זה הלם מוחלט".

עו"ד עידן גמליאלי שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד ברצח אשתו: "מדובר בטרגדיה נוראית. החשוד מאושפז בבית החולים במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם ולכן בשלב זה גרסתו לא נשמעה. לאחר שמצבו הרפואי ישתפר נוכל ללמוד את גרסתו להשתלשלות האירועים ולבחון את המשך צעדינו".

אחות הנרצחת, לילי בן עמי, אמרה: "אחותי האהובה הייתה טובת לב, מלאת נתינה, יצירתית, יפה מבחוץ ומבפנים. בכל שיחה עם כל אדם קרוב או רחוק - היא מיד התגייסה לעזור מכל הלב ולתת מחכמתה ומעצותיה הטובות". אחות נוספת של מיכל, ליאת סלה פריימן, אמרה: "למיכלי היה לב זהב. הייתה לה יכולת יוצאת דופן להבין את הפנים של אנשים. היא תמיד בחרה בעבודות של נתינה ועזרה לאחר". האחות הצעירה של מיכל, נגה סלה, אמרה: "נלקחה לי חתיכה מהנשמה שלעולם לא תחזור".

השכן שקיבל לידיו את התינוקת סיפר על האב החשוד שנפצע קשה: "הוא אמר לאישתי שהם ניסו להתאבד. מצאתי אותו שרוע לפני הדלת מכוסה בשמיכה, הוא ביקש עזרה". השכנה שראתה לראשונה את החשוד שנפצע קשה: "שמעתי דפיקות בדלת, ראיתי גבר עטוף מחזיק תינוקת ונשען על הקיר, הוא ביקש ממני עזרה, כוס מים ושאקח את התינוקת".


גופתה של סלה נמצאה אמש בבית במוצא, כשעליה כמה סימני דקירה. בן הזוג היה עם פצעי דקירה גם כן, ופונה לבית החולים במצב קשה ובהכרה. מחקירה ראשונית עולה שהגבר דקר למוות את סלה כשבתם התינוקת בבית. לאחר מכן הוא דקר את עצמו ויצא לכיוון השכנים כשהילדה בידיו. הוא מסר אותה לשכנים ואז התמוטט. למשטרה או לגורמי הרווחה אין רקע מוכר על בני הזוג. חברת משפחה של מיכל סלה אמרה לכאן חדשות: "לא היו שום סימני אזהרה לרצח, בן זוגה של מיכל היה אהוב מאוד עליה ועל משפחתה".