בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הליכוד תאשרר: נתניהו הוא המועמד היחיד לראשות הממשלה

בליכוד מסרו כי ההחלטה קובעת שהמפלגה תהיה שותפה רק לממשלה שנתניהו יעמוד בראשה, "בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה"
יואב קרקובסקי
04 באוקטובר 2019
18:44
עודכן ב 20:35

מפלגת הליכוד הודיעה הערב (שישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את הצעתו של יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ להתכנס ביום חמישי כדי לאשרר שנתניהו הוא המועמד לראשות הממשלה לכל כהונת הכנסת ה-22. "ההחלטה קובעת שהליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שנתניהו יעמוד בראשה, בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה", נמסר.

ראש הממשלה נתניהו משדר לחץ. הוא יורד מעניין הפריימריז כי הוא מבין שהנושא עלול לסבך אותו. מוקדם יותר היום המו"ל של "בשבע" דודו סעדה דרש מנתניהו לפרוש.


אתמול אמרו בליכוד כי נתניהו שוקל אפשרות לקיים פריימריז בזק לראשות המפלגה. מטרת המהלך, לטענת המפלגה, היא "ניפוץ אשליית 'המרד בליכוד' שלו מייחלות מפלגות אחרות, דבר שמעכב אותן מלהצטרף לממשלת אחדות". מיד אחרי הודעת הליכוד רמז מספר 6 ברשימה גדעון סער על כוונתו להתמודד וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מוכן".

אחרי הודעתו של סער, אמרו בכירים במפלגה כי בחירות מקדימות לא יתקיימו בשלב הזה וכי נתניהו מוותר על הקדמת הפריימריז. לטענת הבכירים, כל המהלך היה תרגיל שנועד לחשוף את העובדה שסער מתכונן להחליף את נתניהו כבר עכשיו. נתניהו שוחח על המהלך להקדמת הפריימריז עם בכירים בליכוד ושמע התנגדות מצדם של יריב לוין, של זאב אלקין ושל חיים כץ. במקביל, דווח כי נתניהו מנסה להחתים את כל 55 חברי "בלוק הימין" על עצומת נאמנות, שלפיה הם יצהירו שיתמכו בו גם ב-21 הימים האחרונים, ולא יחתמו על תמיכה בבני גנץ.