מיקרוסופט
צילום: אי-פי

דיווח: קבוצת סייבר איראנית פעלה נגד טראמפ

חברת מיקרוסופט הודיעה כי איתרה פעילות סייבר הקשורה לממשל האיראני. דווח כי ניסיונות פריצה נעשו גם לגורמי ממשל רשמיים בארצות הברית בעבר ובהווה, עיתונאים המסקרים פוליטיקה עולמית ואיראנים המתגוררים מחוץ לאיראן
איתמר מרגלית
04 באוקטובר 2019
19:44
עודכן ב 22:40

חברת מיקרוסופט הודיעה הערב (שישי) כי איתרה לאחרונה פעילות סייבר של קבוצה הקוראת לעצמה "פוספורוס" וככל הנראה מגיעה מאיראן ומקושרת לממשלה האיראנית. מיקרוסופט ציינה שנראה כי פעילות הסייבר כוונה בין השאר לחשבונות הקשורים לקמפיין של הנשיא דונלד טראמפ.

עוד ציינה החברה כי ניסיונות פריצה נעשו לגורמי ממשל רשמיים בארצות הברית בעבר ובהווה, עיתונאים המסקרים פוליטיקה עולמית ואיראנים המתגוררים מחוץ לאיראן. לטענת מיקרוסופט, במהלך החודשים אוגוסט וספטמבר היו כ-2,700 ניסיונות לקשר חשבונות דואר אלקטרוני לבעליהם ו-241 מקרי תקיפה של אותם חשבונות. 

בהודעת החברה נכתב כי פוספורוס השתמשו במידע שאספו כדי לאפס ססמאות ולנסות להשתלט על חשבונות של המעורבים. בדוגמה הסבירה החברה כי קבוצת הפצחנים הייתה שולחת הודעת דואר אלקטרוני עם לינק שמוודא את פרטי המשתמש. בכמה מקרים הצליחו להשיג מספרי טלפון של המטרות שלהם. ממיקרוסופט נמסר כי היא פועלת על בסיס יומי לאתר מתקפות מסוג זה ולשפר את ההגנה נגדן.