נתניהו ואלוביץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קו ההגנה של נתניהו: התלוננו בפני בעלי ישראל היום יותר מאשר אצל בעלי וואלה

פרקליטי רה"מ טוענים כי הפניות מוכיחות שלא ציפו לסיקור אוהד מ"וואלה" • השאיפה שההחלטה בתיקי רה"מ תתקבל לפני תום 2019
תמר אלמוג
04 באוקטובר 2019
20:27

השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו: קו ההגנה של נתניהו נוגע לשני הצדדים של טענת השוחד – מצד אחד אומר סנגורו כי לא ניתנו הטבות קיצוניות לבעלי בזק שאול אלוביץ', אך מצד שני לא היה סיקור אוהד לנתניהו. עוד טוענים סניגוריו כי גם אם היה סיקור אוהד – זה לא היה בידיעת ראש הממשלה. כך פורסם לראשונה הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11.

כדי להוכיח את הטענה הזאת, עורכי דינו מביאים הוכחות לכך שראש הממשלה בא בטענות לזוג אדלסון ולעורך "ישראל היום" הרבה יותר פעמים מאשר לבעלי "וואלה". לכן, אם הוא פנה אליהם – ודאי שהוא לא חשב ש"וואלה" מסקרים אותו באופן אוהד, והוא לא חשב על שוחד.

כמו כן הוצגו בשימוע כתבות שפורסמו ב"וואלה" ולא הופיעו בחומר החקירה כדי להוכיח שאינן אוהדות. נוסף על כך, הוצגו פוסטים וציוצים של עד המדינה שלמה פילבר טרם חתם על ההסכם, כדי לטעון שגרסתו הראשונית היא הנכונה ולא מה שאמר כעד מדינה.

השאיפה היא שההחלטה בתיקי ראש הממשלה תתקבל לפני תום 2019. נוסף על כך, בעניין תיק המניות של מילקובסקי – לא תתקבל החלטה אם לחקור את הנושא לפני ההכרעה בתיקים.

השר צחי הנגבי אמר בריאיון ל"השבוע" בתגובה: "אין לי ספק שהליכוד ייצמד לנתניהו גם אם יהיה נאשם. ראש הממשלה הצעיד את הליכוד להישגים מדהימים. אנחנו לא עורפים את ראשם של המנהיגים שלנו. אנחנו מאמינים שלשימוע יש ערך". ח"כ אבי ניסנקורן מכחול לבן אמר ל"השבוע" מנגד: "מועמד לראשות ממשלה עם כתב אישום הוא רע מאוד למדינה, זה גם עניין ערכי".


בתוך כך,  מיכה פטמן, פרקליטו של אחד החשודים בתיקי ראש הממשלה אומר ל"השבוע" כי דעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא עשויה להשתנות: "השינויים יהיו מינוריים יחסית לציפיות של צוות ההגנה. תרחיש החלומות – שתרד עבירת השוחד בתיק 4000, הסיכוי שהתיק ייעלם – כמעם אפס".

עוד אמר: "היועץ המשפטי לממשלה רוצה לגמור את התיק לפני תום הקדנציה של פרקליט המדינה. כך יהיה. ברגע שדנים רק בנרטיב, היכולת להבין ולשקול את זה לאור הראיות הקיימות – אפשר לעשות את זה בתקופה הזאת".