חפש
Languages
יורש העצר
צילום: אי-פי

לראשונה בסעודיה: משרד ההגנה הודיע כי נשים יוכלו להתגייס לצבא

על פי ההודעה, התפקידים שיוצעו יהיו עד לדרגת לדרגת סמל. המשרד טען כי מדובר במהלך שנועד לשלב את האישה הסעודית בשלל הסקטורים במדינה • בתוך כך, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שסעודיה שוקלת ברצינות את הצעתם של המורדים החות'ים להפסקת אש
רועי קייס
04 באוקטובר 2019
22:42

אחרי שאישה מונתה לשגרירת המדינה בארה"ב: משרד ההגנה הסעודי הודיע היום (שישי) שהוא מאפשר לראשונה לנשים להתגייס לצבא. הנשים, לפי ההודעה, יוכלו לשרת בחילות השונים  – חיל היבשה, חיל האוויר, חיל הים, מערך ההגנה האווירית והטילים האסטרטגיים וחיל הרפואה – אך התפקידים שיוצעו יהיו עד לדרגה המקבילה לדרגת סמל.

לפי ההודעה, מדובר במהלך שהוא חלק מ"חזון 2030" של ההנהגה הסעודית ושל יורש העצר מוחמד בן סלמאן, שנועד לשלב את האישה הסעודית בשלל הסקטורים. מאז השקת החזון החלו כבר נשים להצטרף למנגנוני הביטחון והוצבו במעברי הגבול של המדינה.

בתוך כך, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שסעודיה שוקלת ברצינות את הצעתם של המורדים החות'ים  בתימן שנתמכים בידי איראן להפסקת אש במלחמה שמתחוללת שם כבר ארבע וחצי שנים. לפני שבועיים הכריזו החות'ים על הפסקת ירי הטילים ושיגור המל"טים לעבר סעודיה, בניסיון לגרום לריאד להפסיק את התקיפות האוויריות שלה.

בריאד לא השיבו רשמית להצעה, אך יורש העצר הסעודי אמר בריאיון ל־CBS כי מדובר במהלך חיובי והביע נכונות לדיאלוג. דיפלומט אירופי שצוטט ברויטרס אמר כי בן סלמאן מעוניין לצאת מהמלחמה בתימן וש"אנחנו צריכים למצוא בשבילו את הדרך כדי שהוא ייצא ממנה בכבוד". דיפלומט מערבי אחר הוסיף כי אם סעודיה תפסיק את התקיפות האוויריות שלה, המשמעות תהיה הפסקת המלחמה, שכן "ריאד לא מחזיקה יכולות אינטנסיביות על הקרקע בתימן".