חפש
Languages
טראמפ, אתמול בבית הלבן
צילום: אי-פי

דיווח: איש מודיעין נוסף שוקל להגיש תלונה נגד טראמפ

בדיווח נאמר כי בידי איש המודיעין מידע מדויק יותר על שיחת טראמפ-זלנסקי. בית הנבחרים האמריקני שיגר לבית הלבן צווים המחייבים את הממשל למסור מסמכים ותרשימי שיחות הנוגעים לפרשה
מערכת כאן חדשות
05 באוקטובר 2019
04:32

התפתחויות חדשות בפרשת "אוקראינה-גייט": עיתון "הניו יורק טיימס" דיווח הלילה (שבת) כי עובד נוסף בקהילת המודיעין האמריקנית שוקל להגיש תלונה רשמית של חושף שחיתויות, אודות מגעיו של הנשיא דונלד טראמפ עם נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי ולהעיד בפני הקונגרס.

בדיווח, שנשען על מידע שמסרו לעיתון שני מקורות יודעי דבר, נאמר כי ברשות העובד יש מידע מדויק יותר על שיחת הטלפון שהתקיימה בין טראמפ ומקבילו האוקראיני בחודש יולי. אחד המקורות אמר לעיתון כי העובד ששוקל אם להפוך לחושף שחיתויות נמנה עם העובדים שהמפקח הכללי על קהילת המודיעין תשאל כדי לאמת את המידע שמסר חושף השחיתויות הראשון.

בתוך כך, שלוש ועדות בבית הנבחרים האמריקני, שחוקרות את שיחות טראמפ-זלנסקי, שיגרו הלילה צווים לבית הלבן המחייבים את הממשל למסור מסמכים ותרשימים של שיחות והודעות הנוגעות לפרשה. מדובר בשיחות שניהלו הנשיא טראמפ ואנשי צוותו וכן שיחותיו של סגן הנשיא מייק פנס. בבקשה הרשמית שהועברה לראש צוות הבית הלבן, מיק מולווייני, נאמר כי סירוב למסור את המידע יחשב שיבוש הליכי חקירה ופגיעה בעבודת הקונגרס.

הנשיא טראמפ סירב לומר אם ישתף פעולה עם החקירה ואם ימסור את החומרים. לדבריו, עורך דינו יטפל בנושא. עם זה ציין הנשיא כי לדמוקרטים בבית הנבחרים יש רוב שיצביע בעד ההדחה. ״הם מנסים לגנוב את הבחירות ולגנוב את המדינה״, אמר טראמפ מאוחר יותר, באירוע בבית הלבן.