ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי ההפגנות: השימוע בתיקי נתניהו נכנס ליומו השלישי

פרקליטיו של ראש הממשלה יטענו שבתיק 4000 לא קיים ניגוד עניינים חריף. בהמשך היום הצדדים ידונו בתיקים 1000 ו-2000
כתבי כאן חדשות
06 באוקטובר 2019
05:48
עודכן ב 10:03

הליך השימוע בתיקים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נמשך היום (ראשון) ונכנס ליומו השלישי. חלקו הראשון של הדיון ימשיך לעסוק בתיק 4000 (וואלה-בזק), וצוות ההגנה של ראש הממשלה ינסה למוטט את אישומי המרמה והפרת האמונים. הם צפויים לטעון שאם ראש הממשלה היה נתון בניגוד עניינים לא מדובר בניגוד עניינים חריף - שעולה לכדי עבירה פלילית. בהמשך יעבור הדיון לתיקים 1000 ו-2000.

עורך הדין עמית חדד, המוביל את הטיעונים בתיקי 1000 ו-2000, אמר הבוקר עם הגיעו למשרד המשפטים: ״נשלים היום את הדיון בתיק 4000 ונעבור לתיקים האחרים. כשאנחנו נסיים את הטיעונים, לא יהיה מנוס מסגירת התיקים. אנו מאמינים שכך יהיה ואנו מצפים שכך יהיה".

בסוף השבוע פורסם ב"השבוע" בכאן 11 שקו ההגנה של נתניהו נוגע לשני הצדדים של טענת השוחד בתיק 4000. מצד אחד אומר סנגורו כי לא ניתנו הטבות קיצוניות לבעלי בזק שאול אלוביץ', אך מצד שני לא היה סיקור אוהד לנתניהו. עוד טוענים סניגוריו כי גם אם היה סיקור אוהד – זה לא היה בידיעת ראש הממשלה. 

כדי להוכיח את הטענה הזאת, עורכי דינו מביאים הוכחות לכך שראש הממשלה בא בטענות לזוג אדלסון ולעורך "ישראל היום" הרבה יותר פעמים מאשר לבעלי "וואלה". לכן, אם הוא פנה אליהם – ודאי שהוא לא חשב ש"וואלה" מסקרים אותו באופן אוהד, והוא לא חשב על שוחד.

כמו כן הוצגו בשימוע כתבות שפורסמו ב"וואלה" ולא הופיעו בחומר החקירה כדי להוכיח שאינן אוהדות. נוסף על כך, הוצגו פוסטים וציוצים של עד המדינה שלמה פילבר טרם חתם על ההסכם, כדי לטעון שגרסתו הראשונית היא הנכונה ולא מה שאמר כעד מדינה.

אתמול הפגינו תומכיו ומתנגדיו של נתניהו בפתח תקווה סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. מצד תומכי ראש הממשלה הגיעו כמאות מפגינים ומולם התייצבו כמה עשרות שהפגינו נגד נתניהו. המשטרה איבטחה בכוחות גדולים את שתי ההפגנות.